Антибактеріальний препарат широкого спектра дії. Амоксициліну тригідрат — напівсинтетичний пеніцилін, належить до бета-лактамних антибіотиків. Клавуланат калію має незначну антибактеріальну дію, однак незворотньо інгібуючи низку бета-лактамаз, запобігає інактивуванню амоксициліну.
Назва препарату | Амокланід |
Артикул | 000012787 |
Штрихкод | 4820012503087 |
Номер РП | AB-05771-01-15 |
Групи препаратів | Антимікробні |
Лікарська форма | Порошок |
Діючи речовини | Клавуланат калію, Амоксициліну тригідрат |
Водорозчинний | Так |
Види тварин | Свині, Собаки, Коти, Кури |
Застосування | Перорально з кормом, Перорально з водою |
Призначення | Для шкіри, Для органів дихання, Для сечостатевої системи, Для лікування ШКТ |
Показання | Артрити; Бронхіт; Дерматит; Екзема; Ентерит; Нежить; Отит; Піодермія; Пневмонія; Риніт; Трахеїт; Фарингіт |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
1 г препарату містить:
амоксициліну тригідрат — 200 мг
клавуланат калію — 50 мг
Порошок світло-жовтого кольору.
Антибактеріальний препарат широкого спектра дії.
Амоксициліну тригідрат — напівсинтетичний пеніцилін, належить до ß-лактамних антибіотиків, пригнічує синтез стінок клітин бактерій шляхом інгібування транспептидази та карбоксипептидази, що спричинює порушення осмотичного тиску та загибель мікроорганізмів на стадії розвитку. Руйнується під дією ß-лактамаз, які біосинтезуються низкою резистентних до нього бактерій, внаслідок чого спектр активності препаратів на основі одного амоксициліну значно звужується. Ефективний проти грампозитивних мікроорганізмів (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Actinomyces spp., Clostridium spp., Erysipelothrix rhusiopathiae, Listeria monocytogenes, Bacillus anthracis, Corynebacterium spp.) та деяких грамнегативних мікроорганізмів (Salmonella spp., Pasteurella spp., Haemophilus spp., Actinobacillus spp., Bordetella bronchiseptica, E. coli, Fusobacterium spp., Moraxella spp., Proteus mirabilis).
Амоксицилін після перорального застосування добре абсорбується з ШКТ і є стійким до дії шлункового соку. Його біодоступність становить приблизно 30%. Максимальна концентрація амоксициліну в плазмі крові спостерігається через 2-4 години після вживання. Добре розподіляється в рідинах організму, а також швидко проникає у тканини і розповсюджується у м’язах, печінці, жовчі, нирках та сечі. Виводиться нирками із сечею.
Клавуланат калію є ß-лактамом, структурно пов’язаним з пеніцилінами. Має незначну антибактеріальну дію, однак незворотньо інгібуючи низку ß-лактамаз, запобігає інактивуванню амоксициліну та забезпечує його антибіотичну активність проти бактерій, які зазвичай резистентні до амоксициліну та інших пеніцилінів і цефалоспоринів — Klebsiella pneumoniae, Proteus spp., Bacteroides spp. та Staphylococcus spp.
Клавуланова кислота не руйнується шлунковими чи кишковими ферментами та швидко абсорбується, створюючи терапевтичні рівні у жовчі. Вона проникає в плаценту. Виводиться нирками з сечею клубочковою фільтрацією. Не змінює фармакокінетику амоксициліна. Не виявляється у молоці.
Лікування свійської птиці (курчата-бройлери, ремонтний молодняк, племінні кури), свиней, собак, котів за захворювань ШКТ, органів дихання, сечовивідних шляхів, шкіри та м’яких тканин, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до амоксициліну та клавуланової кислоти.
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до пеніцилінів, тяжкими порушеннями функції нирок, у період вагітності та лактації. Не застосовувати коням, кроликам, мурчакам, хом’якам, шиншилам, дрібним травоїдним тваринам, а також курям-несучкам, яйця яких вживають в їжу люди.
Не використовувати одночасно із хлорамфеніколом, лінкозамідами, тетрациклінами, макролідами, сульфаніламідами.
Препарат дають перорально з питною водою або кормом. Водний розчин препарату готують безпосередньо перед застосуванням. Перед обробкою тварин на дві години вимикають систему водопоїння.
Препарат використовують у таких дозах:
Для собак і котів при тяжкому перебігу хвороби в перші 2 доби дозу можна збільшити в 2 рази, а курс лікування подовжити до зникнення симптомів захворювання
При використанні в рекомендованих дозах та дотриманні курсу лікування побічних явищ, як правило, не виникає. У окремих гіперчутливих тварин можливі алергічні реакції.
Абсорбцію препарату знижують антациди, глюкозамін, проносні засоби, аміноглікозиди, а підвищує аскорбінова кислота.
Після останнього застосування препарату забій свиней на м`ясо дозволяється через 3 доби, птиці — через 2 доби. М’ясо, отримане раніше вказаного терміну, утилізують або згодовують непродуктивним тваринам залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.
У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +10 до +25 °С.
2 роки.
Амоксицилін у світовій ветеринарії давно став основним антибіотиком для лікування свиней та боротьби з важкими системними захворюваннями, такими як менінгіт, септицемія, пневмонія та артрит, що спричиняє бактерія Streptococcus suis.
Цей антибактеріальний засіб успішно використовувався і для лікування бактеріальних респіраторних інфекцій, збудниками яких є Actinobacillus pleuropneumoniae та Pasteurella multocida, а також інфекцій ШКТ, викликаних Escherichia coli та Salmonella.
Сьогодні амоксицилін — надзвичайно цінний антимікробний препарат. Його використовують як у гуманній медицині, так і в ветеринарії. Він входить до категорії критично важливих антибіотиків, визначеній Всесвітньою організацією охорони здоров'я, поряд з фторхінолонами і макролідами.
Через його ефективність та широке застосування в свинарстві з часом до нього почала формуватися стійкість у перелічених бактерій за рахунок вироблення ß-лактамази. Для нівелювання цієї проблеми до амоксициліну додають інгібітор ß-лактамази клавуланову кислоту. Ця комбінація і реалізована в препараті Амокланід від компанії «Бровафарма».
Всі, хто звик використовувати в своїй практиці амоксицилін, але з часом помітив, що його ефективність знижується, можуть спокійно перейти на Амокланід, щоб боротися з перерахованими інфекціями в господарстві.
Згадані вище патогени є основними збудниками інфекційних хвороб у свинарстві. Контролюючи їх, в тому числі за допомогою Амокланіду, можна забезпечити здоров’я та благополуччя стада.
Але крім них ще існує бактерія Streptococcus suis, яка в останні роки серйозно загрожує не тільки свиням, а й людям. Справа в тому, що ця інфекція є зоонозом, і людина може заражатися від свиней не тільки при контакті з ними, а й споживаючи м’ясо, яке не пройшло достатню термічну обробку.
За даними департаменту з контролю та профілактики захворювань (DDC) Таїланду, з січня по листопад 2023 р. зареєстровано 500 випадків захворювання людей на Streptococcus suis, з них 24 — зі смертельними наслідками (у кількох провінціях). Пацієнти повідомили, що вони або їдять сиру чи недоварену свинину з кров'ю, або працюють із потенційно інфікованими тваринами.
Для лікування інфекційних захворювань препарат дають свиням в дозі 0,5 г на 10 кг маси тіла з кормом або з питною водою через кожні 12 годин, курс лікування триває 3-5 днів залежно від симптоматики. При важкому перебігу хвороби дозу можна збільшити в 2 рази в перший день терапії, а курс подовжити ще на кілька днів.
Щоб розрахувати терапевтичну дозу для застосування Амокланіду груповим методом, слід скористатися формулою:
Д = К(п) × М(п) × Д(д) × К(л),
де Д — терапевтична доза (г), К(п) — кількість поросят (голів), М(п) — середня вага порося (кг), Д(д) — добова доза препарату (г), К(л) — курс лікування (дні).
Порошок для перорального застосування Амокланід — це комбінація амоксициліну та клавуланової кислоти. Засіб допомагає лікарям ветеринарної медицини контролювати епізоотичну ситуацію з інфекційних захворювань, завдяки тому, що він:
Амокланід слід використовувати лише за призначенням ветеринара. Тільки лікар може вірно діагностувати інфекцію та призначити оптимальне дозування і курс лікування.