Комбінація пропіленгліколю, метіоніну, комплексу вітамінів групи В та есенціальних елементів підвищує енергетичний потенціал, стимулює обмінні процеси у корів, схильних до захворювання на кетоз.
Назва препарату | Нормотел |
Артикул | 000018735 |
Штрихкод | 4820012505661 |
Групи препаратів | Регулятори травлення |
Лікарська форма | Розчин |
Діючи речовини | Пантотенат кальцію, Метіонін, Кобальт, Селен, Вітамін B3 / PP / нікотинамід, Холіну хлорид, Цинк, Пропіленгліколь, Вітамін B12 / ціанокобаламін |
Види тварин | ВРХ |
Застосування | Перорально, Перорально з кормом, Перорально з водою |
Призначення | Для стимуляції обміну речовин |
Показання | Вітаміни; Кетоз; Мікроелементи; Отруєння; Токсикоз |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
1 л містить добавки:
пропіленгліколь — 780 мл;
метіонін — 15 г;
холіну хлорид — 15 г;
нікотинамід — 15 г;
ціанокобаламін — 0,001 г;
кальцію пантотенат — 0,3 г;
цинку хлорид — 3,0 г;
натрію селеніт — 0,030 г;
кобальту карбонат — 0,015 г.
Застосовують тільним коровам для підготовки їх до родів, профілактики утворення кетонових тіл у ранній післяродовий період, а також підвищення продуктивності і нормалізації обміну речовин у корів після отелення.
Комбінована кормова добавка, що містить пропіленгліколь, метіонін, комплекс вітамінів групи В та есенціальні елементи, підвищує енергетичний потенціал, стимулює обмінні процеси у продуктивних корів, схильних до захворювання на кетоз, та сприяє відтворенню продуктивності корів.
Пропіленгліколь знижує молярне співвідношення оцтової та пропіонової кислот у рубці корів. Неметаболізована частина пропіленгліколю швидко абсорбується і через кров потрапляє у печінку, де через піруват використовується для синтезу глюкози. Після перорального застосування пропіленгліколь збільшує вміст глюкози у плазмі крові, але вона швидко засвоюється через одночасне зростання протягом 30 хвилин кількості інсуліну у крові на 200-400%. Водночас пропіленгліколь знижує концентрацію вільних жирних кислот і ß-гідроксибутирату у плазмі крові, вміст триацилгліцеринів у печінці і концентрацію кетонових тіл в молоці. У період ранньої лактації підвищує енергетичний баланс корів та сприяє збільшенню надоїв.
Метіонін — незамінна амінокислота, яка забезпечує метаболічну, гепатопротекторну дію. Необхідна для синтезу холіну, з дефіцитом якого пов'язані порушення синтезу фосфоліпідів із жирів та відкладення у печінці нейтрального жиру. Бере участь в обміні сірковмісних амінокислот, у синтезі адреналіну, креатиніну та інших біологічно важливих сполук, активує дію гормонів, вітамінів, ферментів, білків, знижує концентрацію холестерину і підвищує концентрацію фосфоліпідів у крові. Знешкоджує деякі токсичні речовини шляхом метилювання.
Холіну хлорид умовно належить до вітамінів групи В. З нього утворюється ацетилхолін — один з основних медіаторів нервового збудження. Холін входить до складу фосфоліпіду лецитину, який є важливою складовою клітин організму. Відіграє важливу роль в обміні фосфоліпідів, бере участь в синтезі фосфоліпідів у печінці. Є однією з основних ліпотропних речовин, які попереджають або зменшують жирову інфільтрацію печінки, важливим джерелом метильних груп, необхідних для протікання низки біохімічних процесів. Має слабку ацетилхоліноподібну дію, стимулює роботу м'язів кишечника.
Нікотинамід стимулює продукування нікотинаденіндинуклеотидфосфату (НАДФ) і нікотинаденіндинуклеотиду (НАД), які регулюють перебіг ряду окисно-відновних реакцій та нормалізують більшість видів обміну (включаючи і енергетичний). Бере участь у метаболізмі жирів, протеїнів, амінокислот, пуринів, тканинному диханні та глікогенолізі. Нікотинамід допомагає організму протистояти інфекційним захворюванням, має дезінтоксикаційні властивості, швидко розподіляється у тканинах і проходить через плацентарний бар'єр. У печінці метаболізується з утворенням N-метилнікотинаміду, метилпіридонкарбоксамідів, глюкуроніду і комплексу з гліцином.
Ціанокобаламін як метаболіт активує обмін вуглеводів, білків та ліпідів, сприяє синтезу лабільних груп в утворенні холіну, метіоніну, нуклеїнових кислот, креатину, накопиченню в еритроцитах сполук із сульфгідрильними групами. Як фактор росту стимулює функцію кісткового мозку, що є необхідним для нормобластичного еритропоезу. Нормалізує функціонування печінки та нервової системи, активізує систему зсідання крові. В організмі зв’язується з білками на 90%. Проникає через плацентарний бар’єр.
Пантотенат кальцію легко всмоктується в кишечнику та розщеплюється, звільняючи пантотенову кислоту, яка є незамінним структурним компонентом коферменту А, що відіграє важливу роль в обмінних процесах, синтезі та окисненні жирних кислот, циклі Кребса, синтезі нейтральних жирів, фосфоліпідів, стероїдів, ацетилхоліну, порфіринів, окиснювальному декарбоксилюванні кетокислот, ацетилюванні амінокислот, глюкозаміну, біосинтезі гіпурової кислоти та інших біохімічних реакціях.
Цинк бере участь в обміні нуклеїнових кислот і синтезі білків. Пов'язаний з дією ферментів, гормонів та частково вітамінів і суттєво впливає на основні життєві процеси: кровотворення, розмноження, ріст і розвиток організму тварин, вуглеводневий та енергетичний обмін.
Селен є есенціальним нутрієнтом, що входять до складу різних ферментів антиоксидантної дії — глутатіонпероксидаз, які відповідають за антиоксидантний захист ліпідів клітинних стінок від перекисного окиснення, бере участь у метаболізмі йоду та терморегулюванні, стимулює еритроцитопоез, покращує живлення клітин киснем, має імуностимулюючу дію та сприяє виведенню важких металів з організму.
Кобальт бере участь у кровотворенні, є каталізатором ряду ферментів. Його фізіологічний ефект обумовлений присутністю у молекулі ціанокобаламіну. Сприяє біосинтезу вітаміну В12 кишковою мікрофлорою у тонкому кишечнику.
Премікс застосовують індивідуально, не розведеним або з водою, використовуючи гумову пляшку чи дренчер, а також груповим методом з кормом у таких дозах:
- стимулювання обмінних процесів у тільних корів та забезпечення нормального перебігу післяродового періоду — 300-350 мл на тварину, курс — 2-3 дні до отелення та 2 дні після отелення;
- допоміжна терапія при лікуванні субклінічних і клінічних кетозів, переважно в 2-6 тиждень лактації, залежно від ступеню порушень обміну речовин — 300-400 мл на тварину, курс — 4-5 днів.
За необхідності премікс використовують повторно.
Не застосовувати коровам із підвищеною чутливістю до діючих речовин кормової добавки.
Уникати передозування, яке має такі наслідки — зниження апетиту, зменшення споживання води, розлади у роботі ШКТ.
У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +5 до +25 °С.
Після відкриття тари премікс використати протягом 30 діб, водний розчин — протягом 48 годин.
2 роки.