Мова:
Українська
 • Русский
Ваш регіон доставки:
Каталог товарів
Збережене
Пусто
Мова:
Українська
 • Русский
Ваш регіон доставки:

Демезон, 100 мл флакон

БРОВАФАРМА
2024-06-27 UAH 162.00
Протизапальні
ВРХ
Вівці
Кози
+4
Демезон, 100 мл флакон
Є в наявності
Артикул: 000017802 Штрихкод: 4820012505265
Оберіть фасування:
162.00 грн
Купити
Види тварин:
ВРХ
Вівці
Кози
Свині
Коні
Собаки
Кішки
Лікарська форма:
розчин
Діючі речовини:
Дексаметазон натрію фосфат
Фармакологічні властивості:

Синтетичний глюкокортикостероїд тривалої дії, який дає виражений протизапальний, антиалергійний, десенсибілізуючий та імунодепресивний ефект. Протизапальні властивості дексаметазону в 30 разів сильніші за кортизон та в 7-10 разів сильніші за преднізолон.

Назва препарату Демезон
Артикул 000017802
Штрихкод 4820012505265
Номер РП АВ-09570-01-22
Групи препаратів Протизапальні
Лікарська форма Розчин
Діючи речовини Дексаметазон натрію фосфат
Види тварин ВРХ, Вівці, Кози, Свині, Коні, Собаки, Коти
Застосування Внутрішньосуглобово, Внутрішньовенно, Підшкірно, Внутрішньом'язово
Призначення Для опорно-рухового апарату, Для суглобів


Задати питання експерту
Ви можете поставити будь-яке питання по товару або роботі магазину. Наші кваліфіковані спеціалісти обов'язково вам допоможуть.


Написати відгук
 • Готівкою або банківською картою
 • Накладений платіж (при отриманні посилки у відділенні компанії-перевізника або за місцем проживання)
 • Банківський переказ (у касі відділення будь-якого банку або з вашого розрахункового рахунку)
 • Онлайн оплата через LiqPay (за номером банківської картки VISA та MasterCard)

Докладніше про умови оплати >

Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.

Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».

Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.

Докладніше про умови доставки >

Склад

1 мл препарату містить:

дексаметазону натрію фосфат — 2,64 мг (еквівалент 2 мг дексаметазону).

Допоміжні речовини: метабісульфіт натрію, метилпарабен, пропілпарабен, динатрію едетат, вода високоочищена.


Опис

Розчин безбарвний, прозорий.Фармакологічні властивості

Синтетичний глюкокортикостероїд тривалої дії, який дає виражений протизапальний, антиалергійний, десенсибілізуючий та імунодепресивний ефект. Протизапальні властивості дексаметазону в 30 разів сильніші за кортизон та в 7-10 разів сильніші за преднізолон.

Механізм дії базується на блокуванні вивільнення медіаторів запалення еозинофілами, у тому числі простагландинів, які посилюють запальний процес; стимуляції біосинтезу ліпокартинів, які мають протинабрякову активність; зменшенні кількості опасистих клітин, які виробляють гіалуронову кислоту та зниженні проникності капілярів. Імунодепресивна дія обумовлена гальмуванням вивільнення цитокінів (інтерлейкіну-1, інтерлейкіну-2, гамма-інтерферону) з лімфоцитів та макрофагів, пригніченням проліферації лімфоїдної тканини та клітинного імунітету, порушенням індукції Т-лімфоцитів.

Основний вплив дексаметазону на обмін речовин пов'язаний з катаболізмом білка, підвищенням глюконеогенезу у печінці та зниженням утилізації глюкози периферичними тканинами.

Максимальна концентрація в сироватці крові після внутрішньовенного введення досягається через 5 хвилин, після внутрішньом’язового — через 60 хвилин. Після ін'єкції в суглоб або м’які тканини (вогнище запалення) всмоктування відбувається дещо повільніше. Терапевтична концентрація у сироватці крові зберігається до 48 годин. Біодоступність при внутрішньом'язовому введенні сягає 100%. Завдяки своїй жиророзчинності дексаметазон вільно проникає у клітини та міжклітинний простір. Біотрансформується у печінці та частково у фібробластах, які беруть участь у процесі його метаболізму, а також безпосередньо у клітинах в місцях його дії. 

Період напіввиведення становить 24-72 години. Виводиться у вигляді метаболітів, в основному з сечею та жовчю. Близько 80% введеного дексаметазону елімінується нирками у вигляді глюкуроніду протягом 24 годин.


Показання

Лікування великої рогатої худоби, коней, свиней, овець, кіз, собак та котів при:

 • неінфекційних, особливо гострих, м'язово-скелетних запаленнях (артрит, періартрит, тендовагініт, бурсит, вивих, міозит, остит, забиття тощо);
 • гострих інфекційних захворюваннях (мастит, метрит, пневмонія тощо), паралельно з антибактеріальною терапією;
 • алергіях — астма, алергічні ураження шкіри (екзема, кропивниця, короста тощо), укуси змій;
 • порушеннях обміну речовин (кетоз у ВРХ, токсемія вагітних овець);
 • хворобі Аддісона у собак;
 • штучному стимулюванні отелення або окоту у жуйних тварин наприкінці вагітності;
 • шокових та стресових станах (колапс, анафілаксія, травма).


Протипоказання

Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючих речовин препарату, з цукровим діабетом, хронічним нефритом, нирковою та серцевою недостатністю, остеопорозом (крім екстрених випадків), вірусними інфекціями у стадії віремії.

Не застосовувати в останньому триместрі вагітності, аби не викликати передчасні роди або аборт.

Не використовувати коням, м’ясо яких вживають в їжу люди.

Не застосовувати одночасно з іншими глюкокортикостероїдами та імунобіологічними препаратами.


Спосіб застосування та дози

Лікування дексаметазоном, як й іншими гормональними препаратами, проводиться індивідуально. Точне дозування для кожної тварини визначає ветеринарний лікар, враховуючи складність перебігу захворювання та реакцію тварини на лікування.

Препарат вводять внутрішньом’язово, внутрішньосуглобово, собакам допускається підшкірне введення. Внутрішньовенно застосовують під час терапії шокових станів та за хвороби Аддісона у собак.

Для лікування запалень та алергій препарат використовують у таких дозах:

 • собаки, коти — 0,25-0,5 мл на 5 кг маси тіла (0,1-0,2 мг дексаметазону на 1 кг маси тіла);
 • коні, велика рогата худоба, свині — 1,25-2,5 мл (2,5-5 мг дексаметазону) на 100 кг маси тіла;
 • телята, вівці, кози — 0,2-0,4 мл (0,4-0,8 мг дексаметазону) на 10 кг маси тіла.
 

Для штучного стимулювання отелення у корів — 2,5 мл (5 мг дексаметазону) на 100 кг маси тіла, протягом останнього тижня перед отеленням.

Під час післяродової токсемії та штучного стимулювання окоту у овець і кіз — 6 мл на 50 кг маси тіла (2,4 мг дексаметазону на 10 кг маси тіла).

За хвороби Аддісона у собак — 0,05 мл (0,1 мг дексаметазону) на 1 кг маси тіла, внутрішньовенно, одноразово.

За шокових станів — внутрішньовенно, повільно вводять збільшену в десять разів протизапальну дозу (можна повторити через 8-12 годин).

Внутрішньосуглобово вводять 0,25-4 мл препарату одноразово. Доза залежить від розміру суглоба та маси тварини. За потреби перед ін'єкцією частково видаляють надлишок внутрішньосуглобової рідини. 

За гострих запалень опорно-рухового апарату (артрит, тендовагініт, бурсит) у коней у ділянку запалення вводять 1 мл препарату внутрішньом’язово.


Застереження

Персонал, який контактує з препаратом, повинен дотримуватися основних правил гігієни та безпеки, що прийняті при роботі з ветеринарними препаратами.

При застосуванні у рекомендованих дозах побічних явищ, як правило, не спостерігається. 

Симптоми гіпокортицизму можуть проявлятися переважно під час або після довготривалого лікування, або у разі різкого припинення лікування (атрофія кори наднирників та зниження синтезу ендогенного кортикостероїду). 

При довготривалій терапії можливі прояви м’язової слабкості, остеопорозу, гіперглікемії, панкреатиту, зміна маси тіла тощо.

Для завершення довготривалої терапії дозу рекомендується зменшувати поступово, з кожною наступною ін'єкцією.

У жуйних тварин дексаметазон може спричинити зниження надоїв. При застосуванні в останньому триместрі вагітності препарат може спричинити передчасні роди та народження мертвого плоду.

Після останнього застосування препарату забій великої рогатої худоби, овець та кіз на м'ясо дозволяється через 14 днів, свиней — через 2 дні. Молоко вживати в їжу людям можна через 3 доби. М'ясо та молоко, отримані раніше вказаного терміну, утилізують або згодовують непродуктивним тваринам залежно від висновку ветеринарного лікаря.


Умови зберігання

У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +15 до +25 °С.

Після відкриття флакона препарат зберігати герметично закритим та використати протягом 28 днів.


Термін придатності

2 роки. 
Демезон 2% розчин для ін’єкцій


Нині серед усіх засобів, що є в арсеналі лікаря ветеринарної медицини чи не найчастіше використовуються саме препарати на основі дексаметазону. Цей засіб — обов’язковий компонент ветеринарної аптечки та повинен бути про всяк випадок у кожному домі, де утримують собаку або кота.


Властивості препарату, що роблять його універсальним


Дексаметазон та преднізолон належать до гормональних засобів. Це синтетичні аналоги гормонів кори надниркових залоз, які ще відомі, як стероїдні гормональні препарати. У них багато властивостей, завдяки чому їх широко застосовують, як у медицині, так і у ветеринарії.

За допомогою дексаметазону можна швидко позбутися алергії, прибрати набряк, запалення, свербіж. Дексаметазон не просто усуває небажаний симптом, а діє безпосередньо на механізм появи алергії чи запального процесу, іншими словами, не дає організму відповідати на подразник. Ще на початковій стадії зупиняє вивільнення біологічно активних речовин, що призводять до запалення або алергічної реакції, зменшує проникність капілярів. Також проявляє імуносупресивну дію, тобто знижує реактивність імунної системи.

Саме тому спектр застосування дексаметазону дуже широкий. Він ефективний при екземі, хворобах нирок, гострому панкреатиті, гепатиті, інших запальних захворюваннях, у тому числі для екстреної допомоги при алергічній реакції або шоковому стані.

Компанія Бровафарма має у своєму арсеналі розчин дексаметазону 2% під комерційною назвою Демезон. Засіб випускається у флаконах із темного скла по 10, 50 та 100 мл.


Основні показання до застосування Демезону:

 • алергічні реакції;
 • набряк Квінке;
 • анафілаксія;
 • набряки, що виникли у наслідок травм (забиття, вивихи тощо);
 • артрити та інші запалення суглобів;
 • екземи та інші ураження шкіри неінфекційного походження;
 • аутоімунні захворювання.

На розсуд лікаря препарат призначають і за захворювань нервової системи, і як допоміжний компонент комбінованих схем лікування, якщо його дія здатна позитивно впливати на процес одужання. Демезон можна призначати превентивно, щоб уникнути можливих алергічних реакцій та шокового стану, у тому числі коли є ризик розвитку анафілактичного шоку. При цьому додатково застосовувати антигістамінні засоби не потрібно.

Звісно, точну дозу повинен розрахувати лікар, виходячи з листівки-вкладки. Проте, з огляду на широкі можливості дексаметазону, його доза часто визначається з урахуванням не лише ваги вихованця, але й симптомів захворювання, інтенсивності розвиту патологічного процесу, загального стану тварини та інших особливостей.


Чому дексаметазон — це препарат вибору при наданні екстреної допомоги?


Наприклад, собаку чи кота, що є алергіками, ужалила бджола або оса. Після укусу почався не просто набряк, а сильна алергічна реакція на отруту комахи. Через швидкий набряк тканин носоглотки та гортані тварина може загинути, бо не зможе дихати. Через 5 хвилин після ін'єкції дексаметазону набряки почнуть спадати, а за 10-15 хвилин небезпечні ознаки алергії повністю зникнуть.

І це далеко не єдиний приклад застосування дексаметазону для екстреної допомоги.


Зручність Демезону


Розчин для ін’єкцій Демезон 2% продається в готовому до застосування вигляді. Його не треба розводити — набирайте у шприц потрібну дозу і коліть.

Препарат важко передозувати, тому навіть у стресовій ситуації легко прорахувати дозу. Грубий підрахунок такий: на дрібну собаку або кота потрібно 0,5 мл розчину, а на середню або велику — 1-2 мл. Ще одна перевага Демезону — його можна вводити підшкірно, внутрішньом'язово, внутрішньовенно. Сама ін’єкція буде порівняно безболысною, а його терапевтична ефективність може зберігатися до 48 годин.


Перестороги до застосування Демезону


Незважаючи на свою ефективність і безліч корисних властивостей, дексаметазон, на жаль, має багато побічних ефектів. Особливо часто вони виникають при тривалому застосуванні або використанні у великих дозах. Тому тривалий курс лікування обов’язково має призначати лікар та щоденно контролювати стан тварини.


Якщо дексаметазон застосовується одноразово, протипоказань значно менше, проте їх варто знати:
 • кровотеча шлунково-кишкового тракту;
 • цукровий діабет;
 • після останнього щеплення пройшло менше 21 доби;
 • вагітність, особливо перший місяць;
 • підозра на вірусну або бактеріальну інфекцію.

Препарат Демезон 2% необхідний кожному лікарю для лікування не лише собак і котів, а й продуктивних тварин за будь-яких запальних процесів. Також пам’ятайте: Демезон — обов’язкова складова ветеринарної аптечки, і одного разу він врятує тварині життя!

Переглянуті товари
Протизапальні
Демезон, 100 мл флакон
+4
Назва препарату
Демезон
Артикул
000017802
Штрихкод
4820012505265
Номер РП
АВ-09570-01-22
Групи препаратів
Протизапальні
Лікарська форма
Розчин
Діючи речовини
Дексаметазон натрію фосфат
Види тварин
ВРХ, Вівці, Кози, Свині, Коні, Собаки, Коти
Застосування
Внутрішньосуглобово, Внутрішньовенно, Підшкірно, Внутрішньом'язово
Призначення
Для опорно-рухового апарату, Для суглобів
Є в наявності
Артикул: 000017802
100 мл флакон
162.00 грн
Купити
Viber
Онлайн чат
EMPTY, дякуємо за реєстрацію!
Для підтвердження e-mail зайдіть до свого поштового сервісу
Увага!
Якщо Ви не виявили наш лист, перевірте папку "Спам" або "Реклама". Додайте адресу health@brovapharma.ua в свій список контактів, щоб Ви могли і надалі отримувати наші повідомлення.
Brovapharma
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
Мій кошик
Ваш кошик порожній!
0
0 товар на суму:
0.00 грн
Сума замовлення:
0.00 грн
Швидке замовлення
Оформити замовлення
Знижка 10% на перше замовлення після реєстрації!
Виберіть своє місто
Івано-Франківськ Вінниця Дніпро Житомир Запоріжжя Київ Кропивницький Луцьк Львів Миколаїв Одеса Полтава Рівне Суми Тернопіль Ужгород Харків Херсон Хмельницький Черкаси Чернівці Чернігів