Мова:
Українська
 • Русский
Ваш регіон доставки:
Каталог товарів
Збережене
Пусто
Мова:
Українська
 • Русский
Ваш регіон доставки:

Криптогал, 500 мл флакон

БРОВАФАРМА
2024-06-08 UAH 2154.60
Антипротозойні
ВРХ
+-2
Новинка
Криптогал, 500 мл флакон
Є в наявності
Артикул: 000018532 Штрихкод: 4820012505531
Оберіть фасування:
2154.60 грн
Купити
Види тварин:
ВРХ
Лікарська форма:
Оральний розчин
Діючі речовини:
Галофугінону лактат
Фармакологічні властивості:

Галофугінону лактат — похідна сполука хіназолінону (азотистих полігетероциклів). Має виражену антипротозойну активність проти Cryptosporidium parvum, як in vitro, так і за умов природної чи експериментальної інвазії. Діє криптоспоридіостатично на вільні форми розвитку паразита (спорозоїти, мерозоїти). Концентрації галофугінону < 0,1 та 4,5 мкг/мл забезпечують інгібіцію паразита in vitro 50% та 90%, відповідно.

Назва препарату Криптогал
Артикул 000018532
Штрихкод 4820012505531
Номер РП АВ-09660-01-23
Групи препаратів Антипротозойні, Протипаразитарні
Лікарська форма Розчин
Діючи речовини Галофугінону лактат
Види тварин ВРХ
Застосування Перорально
Призначення Від діареї


Задати питання експерту
Ви можете поставити будь-яке питання по товару або роботі магазину. Наші кваліфіковані спеціалісти обов'язково вам допоможуть.


Написати відгук
 • Готівкою або банківською картою
 • Накладений платіж (при отриманні посилки у відділенні компанії-перевізника або за місцем проживання)
 • Банківський переказ (у касі відділення будь-якого банку або з вашого розрахункового рахунку)
 • Онлайн оплата через LiqPay (за номером банківської картки VISA та MasterCard)

Докладніше про умови оплати >

Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.

Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».

Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.

Докладніше про умови доставки >

Опис

Розчин світло-жовтого кольору.


Склад

1 мл містить:

галофугінону лактат — 0,5 мг


Фармакологічні властивості

Галофугінону лактат — похідна сполука хіназолінону (азотистих полігетероциклів). Має виражену антипротозойну активність проти Cryptosporidium parvum, як in vitro, так і за умов природної чи експериментальної інвазії. Діє криптоспоридіостатично на вільні форми розвитку паразита (спорозоїти, мерозоїти). Концентрації галофугінону < 0,1 та 4,5 мкг/мл забезпечують інгібіцію паразита in vitro 50% та 90%, відповідно.

Біодоступність в організмі телят після одноразового перорального прийому становить близько 80%. Максимальна концентрація (Cmax) в плазмі крові 4 нг/мл досягається через (Tmax) 11 годин. Об’єм розподілу становить 10 л/кг. Концентрації галофугінону в плазмі після повторних пероральних застосувань близькі до його фармакокінетичних характеристик після одноразового використання. Найвищі концентрації виявляються в печінці та нирках. Виводиться галофугінон переважно із сечею. Період напіввиведення становить 11,7 години після внутрішньовенного введення та 30,84 години після одноразового перорального застосування.


Показання

Профілактика діареї у новонароджених телят в неблагополучних щодо криптоспоридіозу господарствах (в перші 24-48 годин життя теляти).

Лікування новонароджених телят з симптомами криптоспоридіозу (розпочинати впродовж 24 годин з моменту виявлення симптомів діареї).


Протипоказання

Не застосовувати препарат ослабленим телятам і натще. Не використовувати у випадках, коли діарея триває понад 24 годин.


Спосіб застосування на дози

Для профілактики та лікування криптоспоридіозу препарат дають телятам після годування, перорально, індивідуально в дозі 2 мл на 10 кг маси тіла (0,1 мг галофугінону на 1 кг маси тіла), 1 раз на день, в один і той самий час, курс — 7 днів.

Розрахунок доз можна робити за схемою:

- телята вагою 35-45 кг — 8 мл;

- телята вагою 46-60 кг — 12 мл.

Для тварин з вагою менше як 35 кг і більше як 60 кг дозу розраховують індивідуально.

Для більш точного дозування використовують шприц.

Для попередження поширення збудника криптоспоридіозу і персистенції його в стаді лікування і/або профілактику проводять усім новонародженим телятам в господарстві доти, поки зберігається ризик виникнення діареї, спричиненої Cryptosporidium parvum.


Застереження

При застосуванні в рекомендованих дозах в дуже рідкісних випадках (не більше 1 теляти на 1000 голів) діарея може посилитися.

Використовують лише після випоювання теляті в достатній кількості молозива, молока чи його замінника. Ослабленим і виснаженим телятам рекомендовану дозу препарату розводять у 500 мл сольового розчину електролітів.

Симптоми передозування (діарея, кров у фекаліях, втрата апетиту, дегідратація і апатія) можуть спостерігатися при перевищенні дози в два та більше разів. При появі цих клінічних ознак лікування препаратом припиняють і випоюють молоко або замінник. За потреби проводять регідратацію.

Персонал, який працює з препаратом, повинен дотримуватися основних правил гігієни та безпеки, що прийняті при роботі з ветеринарними препаратами, і використовувати гумові рукавички.

При потраплянні препарату на шкіру, слизові оболонки та в очі промити їх великою кількістю проточної води.

Після останнього застосування препарату забій тварин на м’ясо дозволяється через 13 діб. М'ясо, отримане раніше зазначеного терміну, утилізують або згодовують непродуктивним тваринам залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.


Умови зберігання

У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +5 до +25 °С. Після відкриття флакона препарат використати протягом 60 діб.


Термін придатності

2 роки.Криптоспоридіоз — серйозна загроза здоров'ю та виживанню новонароджених телят

Частою причиною діареї у молодняка жуйних тварин віком до 1 місяця є криптоспоридіоз — зоонозне захворювання, що спричинено паразитом Cryptosporidium spp. і особливо розповсюджене в умовах інтенсивного утримання телят на фермах.

Зараження криптоспоридіозом людей відбувається під час прямого контакту з худобою в господарствах чи контактних зоопарках, а також використання рекреаційних джерел води. Ця інфекція часто вражає людей із синдромом набутого імунодефіциту (СНІД) або іншими станами, пов'язаними з імуносупресією.

Причина захворювання на криптоспоридіоз

Збудники криптоспоридіозу — дрібні протозойні паразити сімейства Cryptosporidiidae типу Apicomplexa. Їх довго відносили до класу Coccidea, але зараз вони кокцидіями не вважаються. Ідентифіковано близько 40 видів Cryptosporidium, які заражають багатьох хребетних-господарів — всі види ссавців худоби, птиці, зокрема свійської, рептилій, рибу та людину.

Криптоспоридіальні ооцисти мешкають у воді, ґрунті, їжі, на різних поверхнях і дуже стійкі до впливу навколишнього середовища. Багато поширених дезінфекційних засобів проти них не діють. Ооцисти залишаються інвазійними після 18 годин контакту з йодофорами, крезиловою кислотою, гіпохлоритом натрію, хлоридом бензалконію та гідроксидом натрію. Тільки розчини аміаку 5% та формаліну 10% здатні знищувати ооцисти. Гідроксид амонію, перекис водню та діоксид хлору тепер також визнані ефективними проти ооцист.

Збудник потрапляє в організм оральним шляхом, а в навколишнє середовище — з фекаліями. Ооцисти, що вийшли з калом заражених особин, швидко поширює молодняк, який утримують груповим методом. Доведено, що кози можуть заражатися криптоспоридіями від у телят та людей. Особливо тяжкі захворювання з високим рівнем летальності розвиваються у молодняка, який був позбавлений молозива. Молодняк, що отримував молозиво має більш міцний імунітет.

Криптоспоридіоз розповсюджений по всьому світу й вражає переважно молодняк віком від 2 днів до 3 тижнів. Але для тварин старшого віку він теж є небезпечним. Під час спалахів, особливо у стадах з інтенсивним утриманням, захворюваність може досягати 100%, а летальність — 40%.

Механізм розвитку криптоспоридіозу

Криптоспоридії є облігатними внутрішньоклітинними паразитами. Єдина стадія, що відбувається поза господарем, — це стадія ооцисти. Життєвий цикл схожий на Eimeriidae, але дещо різниться.

Сприйнятливі господарі ковтають інфекційні спорульовані ооцисти. Ооцисти ексцистують та вивільняють спорозоїти, які проникають у кишкові ентероцити й швидко безстатево розмножуються (стадія шизогонії). Меронти, що утворюються в результаті шизогонії, вивільняють мерозоїти, які впроваджуються в нові ентероцити.

Статеве розмноження, або гаметогонія, також відбувається в ентероцитах з утворенням зиготи. Зиготи продукують або тонкостінні спорульовані ооцисти, або товстостінні спорульовані ооцисти. Перші розриваються в тонкому кишечнику з вивільненням спорозоїтів, які надалі проникають в ентероцити нового господаря (аутоінфекція), другі — передаються через фекалії.

Клінічні прояви криптоспоридіозу

Частим проявом криптоспоридіозу є гостра діарея у молодняка віком до 2 тижнів. Калові маси рідкі й можуть бути білого або жовтого кольору. Діарея зазвичай триває від кількох днів до двох тижнів і має легкий або важкий перебіг, залежно від масштабності початкового впливу ооцист. Діарея буває постійною або рецидивною. Залежно від її тяжкості відбувається зневоднення, електролітний дисбаланс, ацидоз і навіть смерть тварини. Але може статися й спонтанне одужання.

Диференційна діагностика криптоспоридіозу

Діагностування криптоспоридіозу ґрунтується на виявленні ооцист у фекаліях, мазках кишечнику або гістологічних зрізах. Оскільки криптоспоридії можуть поєднуватися з іншими етіологічними агентами, що спричинюють діарею, перед встановленням остаточного діагнозу необхідно провести лабораторне дослідження на виявлення інших бактеріальних, вірусних та протозойних причин діареї.

Лікування криптоспоридіозу

В даний час лікування криптоспоридіозу обмежується підтримувальною терапією — пероральним або парентеральним інфузійним лікуванням, залежно від об'ємів втрати рідини та електролітів.

Діарея при криптоспоридіозі може тривати до двох тижнів. На цей період не можна відмовлятися від молока, але регулярне споживання молока телям може призвести до посилення діареї через осмотичний вплив неперетравленої лактози. Тому рекомендується зменшити об'єм вживаного за одне годування молока і одночасно збільшити кількість годувань за добу.

На терапевтичну ефективність проти криптоспоридіозу було протестовано in vitro більше як 50 протикокцидних, антибактеріальних та протипаразитарних препаратів, але жоден з них не виявив ефективності. Зараз з'явилися деякі засоби для лікування жуйних тварин, зокрема галофугінону лактат та паромоміцину сульфат.

За відгуками практикуючих лікарів ветеринарної медицини в Україні широку популярність мав препарат Галакур на основі галофугінону лактату.

І саме ця діюча речовина входить до складу нового препарату Криптогал від компанії “Бровафарма”. Засіб застосовують як для профілактики, так і для лікування криптоспоридіозу. З профілактичною метою Криптогал використовують в перші 24-48 годин життя тварини, з лікувальною — впродовж 24 годин з моменту виявлення симптомів діареї.

Препарат дають телятам перорально, індивідуально, після годування в дозі 2 мл на 10 кг маси тіла, один раз на день, курсом 7 днів.

Для забезпечення правильного дозування краще використовувати шприц або інший пристрій для перорального введення.

Лікувально-профілактичні заходи для боротьби з криптоспоридіозом:

Гігієнічні заходи:

 • регулярне очищення та дезінфекція приміщень, в яких утримуються телята;
 • ретельне очищення поїлок, годівниць та іншого обладнання;
 • видалення і правильна утилізація фекалій і забруднених підстилок;
 • регулярне проведення дератизації, оскільки є докази того, що миші теж можуть розповсюджувати ооцисти.

Контроль заражених особин:

 • відокремлення та ізоляція хворих або інфікованих телят для запобігання поширенню інфекції;
 • розміщення новонароджених телят у чистому, незабрудненому середовищі відразу після народження.

Лікування інфікованих особин:

 • застосування протипаразитарних препаратів інфікованим тваринам;
 • чітке дотримання рекомендацій ветеринара щодо дозування та тривалості лікування.

Управління стресом і зміцнення імунітету:

 • забезпечення телят гарним харчуванням і доглядом для підтримки їхнього загального здоров'я та опірності до інфекцій;
 • мінімізація стресових ситуацій, які можуть послабити імунну систему телят.

Навчання персоналу:

 • навчання працівників господарств правильно доглядати за телятами та контролювати інфекцію;
 • персонал, який обслуговує хворий молодняк, не повинен контактувати зі здоровими тваринами.

Моніторинг і контроль:

 • регулярний моніторинг здоров'я телят для швидкого виявлення ознак інфекції та своєчасного втручання;
 • дотримання рекомендацій ветеринара щодо запобігання новим випадкам криптоспоридіозу;
 • перевірка джерел води на зараження ооцистами C. Parvum.

Криптоспоридіоз становить серйозну загрозу для здоров'я та виживання новонароджених телят. Запобігання зараженню ним і його своєчасне лікування допомагають підвищити збереженість молодняка та прибутковість господарства.

На сьогодні не існує вакцини проти криптоспоридіозу, але це є сферою активних досліджень.

ТОВ «Бровафарма» реалізує препарат Криптогал по всій території України через дилерську мережу та інтернет-магазин.

Переглянуті товари
Криптогал, 500 мл флакон
Новинка
Антипротозойні
Криптогал, 500 мл флакон
Назва препарату
Криптогал
Артикул
000018532
Штрихкод
4820012505531
Номер РП
АВ-09660-01-23
Групи препаратів
Антипротозойні, Протипаразитарні
Лікарська форма
Розчин
Діючи речовини
Галофугінону лактат
Види тварин
ВРХ
Застосування
Перорально
Призначення
Від діареї
Є в наявності
Артикул: 000018532
500 мл флакон
2154.60 грн
Купити
Viber
Онлайн чат
EMPTY, дякуємо за реєстрацію!
Для підтвердження e-mail зайдіть до свого поштового сервісу
Увага!
Якщо Ви не виявили наш лист, перевірте папку "Спам" або "Реклама". Додайте адресу health@brovapharma.ua в свій список контактів, щоб Ви могли і надалі отримувати наші повідомлення.
Brovapharma
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
Мій кошик
Ваш кошик порожній!
0
0 товар на суму:
0.00 грн
Сума замовлення:
0.00 грн
Швидке замовлення
Оформити замовлення
Знижка 10% на перше замовлення після реєстрації!
Виберіть своє місто
Івано-Франківськ Вінниця Дніпро Житомир Запоріжжя Київ Кропивницький Луцьк Львів Миколаїв Одеса Полтава Рівне Суми Тернопіль Ужгород Харків Херсон Хмельницький Черкаси Чернівці Чернігів