Комплексний препарат, складові компоненти якого, діючи синергічно, забезпечують широкий спектр антимікробної дії. Окситетрациклін — бактеріостатичний антибіотик, діє проти грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів, найпростіших, мікоплазм, рикетсій, хламідій. Колістин — антибіотик із групи поліміксинів, діє на грамнегативні мікроорганізми. Триметоприм діє проти грампозитивних бактерій, грамнегативних бактерій.
Назва препарату | Бровафом новий |
Артикул | 000001114 |
Штрихкод | 4820012500703 |
Номер РП | AB-01008-01-10 |
Групи препаратів | Антимікробні |
Лікарська форма | Порошок |
Діючи речовини | Триметоприм, Колістину сульфат, Окситетрацикліну гідрохлорид |
Водорозчинний | Так |
Види тварин | ВРХ, Вівці, Свині, Кролики, Гуси, Качки, Індики, Кури, Фазани |
Застосування | Перорально з кормом, Перорально з водою |
Призначення | Для органів дихання, Для лікування ШКТ |
Показання | Артрити; Дизентерія; Ентерит; Колібактеріоз; Мікоплазмоз; Пастерельоз; Пневмонія; Риніт; Сальмонельоз |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
1 г препарату містить:
колістину сульфат — 500 000 МО
окситетрацикліну гідрохлорид — 35 мг
триметоприм — 27 мг
Порошок світло-жовтого кольору, добре розчиняється у воді.
Комплексний препарат, компоненти якого діють синергічно й забезпечують широкий спектр антимікробної дії.
Окситетрациклін — антибіотик широкого спектра дії проти грампозитивних мікроорганізмів — Streptococcus spp., Clostridium spp., Corynеbacterium spp., Erysipelothrix spp., грамнегативних мікроорганізмів — Brucella spp., Haemophilus spp., E. coli, Pasteurella spp., Klebsiella spp., Fusobacterium spp., Salmonella spp., найпростіших Protozoa, мікоплазм Mycoplasma spp., рикетсій Rickettsia spp., хламідій Chlamydia. Порушує синтез білка при взаємодії з рибосомами, зменшує проникність цитоплазматичної мембрани чутливих мікроорганізмів.
Колістин — антибіотик із групи поліміксинів, діє бактерицидно на грамнегативні мікроорганізми (Е. coli, Salmonella spp., Pasteurella spp., Haemophilus spp., Bordetellа spp.). Механізм дії полягає у пошкодженні цитоплазматичної мембрани мікроорганізмів. Колістин взаємодіє з фосфоліпідами, руйнуючи структуру клітинної мембрани. Зв'язує фосфоліпід А клітинних мембран і нейтралізує дію бактеріального ендотоксину.
Триметоприм діє проти грампозитивних мікроорганізмів — Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Clostridium spp., Corynebacterium spp. тощо, грамнегативних мікроорганізмів — Е. coli, Salmonella spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Pasteurella spp., Bordetella spp. тощо. Інгібує бактеріальну редуктазу, що перетворює дегідрофолієву кислоту на тетрагідрофолієву (потрібна для синтезу пуринів і нуклеїнових кислот), блокує синтез білка бактеріями.
Окситетрациклін після перорального застосування поступово абсорбується. Максимальна концентрація в крові досягається через 30-60 хвилин і утримується на терапевтичному рівні 48 годин. Період напіввиведення у собак становить ~4-6 годин, у великої рогатої худоби — 4,3-9,7 годин, у свиней — 6,7 годин, у овець — 3,6 години. Окситетрациклін проникає майже в усі органи і тканини, але найбільший його рівень спостерігається в легенях, печінці, жовчі, репродуктивних органах і нирках. Концентрація в легенях, ШКТ, м’язах та селезінці така сама, як в плазмі крові. Окситетрациклін виявляється в цереброспинальній рідині, але його концентрація не досягає терапевтичної. Проходить через гематоенцефалічний бар’єр і плаценту. Метаболіти утворює у незначній кількості. Виводиться переважно з сечею і жовчю, у лактуючих тварин — з молоком.
Колістин через свою поліпептидну структуру майже не всмоктується з ШКТ, тому ефективний при лікуванні захворювань ШКТ. Його концентрації в сироватці крові та тканинах є низькими, але у різних відділах ШКТ утримуються на високому рівні. З організму виводиться переважно з калом, незначна кількість з сечею у вигляді активних метаболітів (після застосування великих доз).
Триметоприм абсорбується з ШКТ швидко і майже повністю (90-100%). Зв’язується з білками плазми на 45%. Cmax після одноразової дози досягається через 1-4 години і становить приблизно 1 мкг/мл. Швидко розподіляється в тканинах і рідинах організму, включаючи нирки, печінку, селезінку, мокроту, слину і сперму, виявляється також у жовчі, кістковому і губчатому мозку, але не компактному шарі кісток. Концентрація в спинномозковій рідині становить 30-50% від концентрації в сироватці крові. Концентрація в тканині і секреті передміхурової залози в 2-3 рази вища, ніж у сироватці крові. Висока концентрація триметоприму спостерігається в секреті бронхіальних залоз, передміхуровій залозі та жовчі.
Триметоприм проходить через плацентарний бар’єр, проникає в молоко. Період напіврозпаду в плазмі крові становить 8-10 годин. Метаболізується у печінці до неактивних метаболітів 10-20%. Нирками виводиться 50-60% протягом 24 годин, протягом 72 годин — 66,8% в основному шляхом клубочкової фільтрації і канальцевої секреції, причому 80-90% — у незміненому вигляді, решта — у вигляді неактивних метаболітів. Невелика кількість (4%) виводиться з жовчю. Виведення посилюється при кислій реакції сечі і слабшає при лужній. Оскільки триметоприм і його метаболіти виводяться майже повністю нирками шляхом як клубочкової фільтрації, так і канальцевої секреції, їхня концентрація в сечі значно вища, ніж у крові.
Лікування тварин за захворювань, спричинених грампозитивними, грамнегативними та іншими мікроорганізмами:
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючих речовин препарату, порушеннями функцій печінки та нирок, жуйним тваринам із функціонально розвиненими передшлунками. Не застосовувати свиноматкам під час лактації та в останній триместр супоросності, курям-несучкам, яйця яких вживають в їжу люди.
Препарат несумісний з гідрокортизоном, гепарином, дициленом, цефалоспоринами, амфотерицинами та аміноглікозидами.
Препарат застосовують перорально у таких дозах:
Перед застосуванням слід провести тест на чутливість збудників до діючих речовин препарату.
При довготривалому використанні препарату може виникнути алергія (висипання на шкірі, набряки, лихоманка, еозинофілія).
Препарат несумісний з хінолінами, пеніцилінами, гідрокортизоном, гепарином, дициленом, цефалоспоринами, препаратами амфотерицину та амiноглiкозидами. При застосуванні одночасно з препаратами, що містять дво- та тривалентні катіони, такі як Mg2+, Al3+, Ca2+, Zn2+, Bi2+, Fe3+, останні можуть зв’язуватися з окситетрацикліном та перешкоджати його абсорбції.
Після останнього застосування препарату забій телят, ягнят, свиней, кроликів на м’ясо дозволяється через 10 діб, птиці — через 7 діб. М’ясо, отримане раніше вказаного терміну, утилізують або згодовують непродуктивним тваринам залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.
У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +8 до +25 °С.
Розчин препарату з водою або замінником молока слід випоїти негайно. Зберігати його заборонено!
3 роки.