Колістин — циклічний поліпептидний антибіотик групи поліміксинів, який синтезується аеробною спороутворюючою паличкою Bacillus polymyxa. Діє бактерицидно на аеробні грамнегативні бактерії — E. coli, Salmonella spp., Pseudomonas aeruginosa, Pasteurella spp., Haemophilus spp., Klebsiella spp., Shigella spp., Bordetella spp. Зв’язується з фосфоліпідами цитоплазматичної мембрани, підсилює її проникність для внутрішньо- та зовнішньоклітинних компонентів, що призводить до деструкції клітини бактерії.
Назва препарату | Аквакол |
Артикул | 000018512 |
Штрихкод | 4820012505555 |
Групи препаратів | Антимікробні |
Лікарська форма | Розчин |
Діючи речовини | Колістину сульфат |
Види тварин | ВРХ, Вівці, Свині, Кури |
Застосування | Перорально з водою |
Призначення | Для лікування ШКТ |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
1 мл препарату містить:
колістину сульфат — 2000000 МО
Розчин світло-жовтого кольору.
Колістин — циклічний поліпептидний антибіотик групи поліміксинів, який синтезується аеробною спороутворюючою паличкою Bacillus polymyxa. Діє бактерицидно на аеробні грамнегативні бактерії — E. coli, Salmonella spp., Pseudomonas aeruginosa, Pasteurella spp., Haemophilus spp., Klebsiella spp., Shigella spp., Bordetella spp. Зв’язується з фосфоліпідами цитоплазматичної мембрани, підсилює її проникність для внутрішньо- та зовнішньоклітинних компонентів, що призводить до деструкції клітини бактерії. Зв’язує фосфоліпід А та нейтралізує дію бактеріального ендотоксину. Стійкість до колістину зустрічається рідко. Резистентні бактерії характеризуються модифікацією фосфатних груп ліпополісахаридів, які заміщуються етаноламіном чи аміноарабінозою. У резистентних грамнегативних бактерій — Proteus mirabilis та Burkholderia cepacia — відбувається повне заміщення їхнього ліпідного фосфату етаноламіном або аміноарабінозою. Допускається перехресна резистентність між колістиметатом натрію та поліміксином В. Оскільки механізм дії поліміксинів відрізняється від інших антибіотиків, резистентність до колістину та поліміксину шляхом вищезгаданого механізму не викликає резистентності до інших груп лікарських засобів.
Після перорального застосування колістин майже не всмоктується з ШКТ і зберігається там у високих концентраціях, тому є ефективним лише за бактеріальних захворювань ШКТ. Концентрації в сироватці крові та тканинах є низькими. З організму виводиться переважно з калом, при застосуванні у великих дозах — у незначній кількості з сечею.
Лікування телят та ягнят віком до 2-х місяців, свиней, свійської птиці (курчата, бройлери, ремонтний молодняк, кури-несучки) за бактеріальних захворювань ШКТ, що спричинені мікроорганізмами, чутливими до колістину.
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючої речовини препарату, нирковою недостатністю, жуйним тваринам з функціонально розвиненими передшлунками.
Не застосовувати коням, оскільки у них через зміну балансу мікроорганізмів кишечника може розвинутися коліт.
Не використовувати одночасно з іншими протимікробними препаратами.
Препарат використовують перорально з питною водою, замінником молока або рідким кормом, курс — 3-5 днів, у таких дозах:
При використанні препарату груповим методом добову дозу розраховують за такою формулою (мл/л питної води):
Доза препарату (мл/кг маси тіла на добу) × Середня маса тіла однієї тварини (кг) : Добове споживання питної води (л/голову)
Під час лікування груповим методом тварини мають отримувати лише воду з препаратом. Лікувальний розчин готують щоденно.
При застосуванні в рекомендованих дозах побічних явищ, як правило, не виникає.
Перед початком лікування проводять тест на чутливість збудника до діючої речовини препарату. У гуманній медицині колістин призначають для лікування інфекцій, що спричинені мультирезистентними бактеріями. Застосування препарату з порушеннями рекомендацій може привести до збільшення кількості бактерій, резистентних до колістину, та зниження ефективності лікування іншими протимікробними препаратами через наявність перехресної стійкості.
Дія колістину інгібується бівалентними катіонами Ba2+, Ca2+ i Mg2+, ненасиченими жирними кислотами та сполуками амонію.
Після останнього застосування препарату забій тварин та птиці на м’ясо дозволяється через 2 доби. М'ясо, отримане раніше зазначеного терміну, утилізують або згодовують непродуктивним тваринам залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини. Людям вживати в їжу яйця можна без обмежень.
У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +5 до + 25 °С.
Після відкриття флакона препарат використати протягом 14 діб, суміш з водою або рідким кормом — протягом доби.
2 роки.
Серед захворювань, поширених в тваринницьких господарствах України, одне з перших місць посідають хвороби шлунково-кишкового тракту новонароджених тварин.
Вони призводять до значних економічних збитків, адже при ензоотичних спалахах сальмонельозної та колібактеріозної інфекцій відбуваються значні втрати поголів'я молодняку й зниження маси тіла у тварин, що перехворіли. Крім того, після таких захворювань виникають великі складнощі як при відтворенні стада, так і підвищенні його продуктивності.
В основі появи сальмонельозу та колібактеріозу лежать функціональні розлади шлунково-кишкового тракту новонароджених тварин. Вони тісно пов’язані з порушеннями обміну речовин у самок під час тільності/супоросності, недотриманням ветеринарних правил годівлі, порушеннями зоогігієнічних умов утримання тварин в перші години життя.
В боротьбі з інфекційними шлунково-кишковими захворюваннями загальні заходи не дають очікуваного ефекту. Потрібний комплекс заходів, спрямованих на розрив епізоотичного ланцюга. Тому за таких хвороб лікарі ветеринарної медицини додають у лікувальні схеми препарати на основі колістину сульфату.
«Бровафарма» у 2023 році випустила засіб Аквакол з цією діючою речовиною у складі. Сальмонельозна та колібактеріозна інфекції вражають, як правило, молодняк. Розчин для перорального застосування Аквакол є зручним для профілактики та лікування груповим методом телят, поросят, ягнят та птиці.
Препарат використовують перорально з питною водою, замінником молока або рідким кормом, курс лікування становить 3-5 днів. Лікувальний розчин готують щоденно й при груповому методі тваринам дають лише його. При застосуванні препарату в рекомендованих дозах протипоказань немає. Точний курс лікування визначає лікар ветеринарної медицини з урахуванням клінічних ознак захворювання.