Мілбеміцину оксим — макроциклічний лактон, отриманий у результаті ферментації Streptomyces hygroscopicus типу Aureolacrimosus. Активний проти личинок та імаго нематод, які паразитують у шлунково-кишковому тракті, личинок нематод Dirofilaria immitis (мікрофілярій).
Празіквантел — похідна сполука ацетильованого піразин-ізохіноліну. Активний проти цестод і трематод.
Назва препарату | Міпранол для собак |
Артикул | 000018942 |
Штрихкод | 4820012505852 |
Номер РП | АВ-09721-01-24 |
Групи препаратів | Антигельмінтні |
Лікарська форма | Таблетки |
Діючи речовини | Мілбеміцину оксим, Празиквантел |
Види тварин | Собаки |
Застосування | Перорально на корінь язика, Перорально з кормом |
Призначення | Від глистів |
Показання | Аскариди; Нематоди; Цестоди |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
1 таблетка (0,175 г) містить:
мілбеміцину оксим — 5 мг
празіквантел — 50 мг
Таблетки білого або світло-сірого кольору, овальної форми з насічкою.
Комбінований антигельмінтний препарат з широким спектром антигельмінтної дії та нематоцидними і цестоцидними властивостями.
Мілбеміцину оксим — макроциклічний лактон, отриманий в результаті ферментації Streptomyces hygroscopicus типу Aureolacrimosus. Активний проти личинок та імаго нематод, які паразитують у шлунково-кишковому тракті собак, личинок нематод Dirofilaria immitis (мікрофілярій). Механізм дії зумовлений підвищенням проникності клітинних мембран для іонів хлору (Сl), що призводить до поляризації мембран клітин нервової і м'язової тканини, паралічу і загибелі паразитів.
Празіквантел — похідна сполука ацетильованого піразин-ізохіноліну. Активний проти цестод і трематод. Підвищує проникність клітинних мембран паразиту для іонів кальцію (Сa) і спричиняє деполяризацію мембран, скорочення мускулатури та руйнування тегументу, що призводить до загибелі паразитів та їх виведення з організму тварин.
Після перорального застосування максимальна концентрація мілбеміцину оксиму в плазмі крові собак досягається протягом 2-4 годин, біодоступність становить близько 80%. З організму виводиться в основному в незміненому вигляді.
Після перорального застосування з кормом празіквантел досягає максимальної концентрації в плазмі крові за 0,25-2,5 години. Потім вона протягом години швидко зменшується. Практично повністю біотрансформується у печінці, рівень зв’язування у плазмі крові становить близько 80%, з організму виводиться з сечею протягом 2 діб.
Профілактика та лікування собак при інвазіях, спричинених цестодами — Dipylidium caninum, Taenia spp., Echinococcus spp., Mesocestoides spp., нематодами — Ancylostoma caninum, Toxocara canis, Toxascaris leonina, Trichuris vulpis, Dirofilaria immitis (профілактика захворювання), та комбінованих нематодо-цестодозних інвазіях.
Профілактика дирофіляріозу серця (Dirofilaria immitis) при одночасному застосуванні препарату від цестод.
Не застосовувати тваринам із підвищеною чутливістю до діючих речовин препарату, з порушеннями функцій печінки та нирок, виснаженим і хворим на інфекційні захворювання тваринам.
Препарат дають одноразово під час годування з невеликою кількістю корму або вводять примусово на корінь язика після годування. Мінімальна терапевтична доза — 0,5 мг мілбеміцину оксиму та 5 мг празіквантелу на 1 кг маси тіла.
Дози препарату залежно від маси тіла собаки вказані в таблиці.
Маса тіла тварини, кг | Кількість таблеток, шт. |
1-5 | 0,5 |
5-10 | 1 |
10-20 | 2 |
20-30 | 3 |
30-40 | 4 |
Собакам з масою тіла понад 40 кг додатково дають по 0,5 таблетки на кожні 5 кг маси тіла.
Перед дегельмінтизацією застосовувати голодну дієту або послаблювальні засоби не потрібно.
Для профілактики дирофіляріозу у неблагополучних регіонах препарат використовують одноразово перед початком льоту комарів і москітів (проміжні хазяї D. immitis), потім один раз щомісяця і останній раз через місяць після закінчення льоту комах. Перед дегельмінтизацією необхідно звернутися до лікаря ветеринарної медицини, щоб виключити наявність у крові тварини мікрофілярій.
При проведенні дегельмінтизації важливо дотримуватися рекомендованих термінів. Якщо прийом засобу пропущено, його застосування відновлюють у тій самій дозі і по тій самій схемі.
При використанні у рекомендованих дозах побічних явищ та ускладнень, як правило, не виникає. Інколи може спостерігатися млявість, атаксія, тремор м'язів, блювання і/або діарея. У цих випадках застосування препарату припиняють і починають симптоматичну терапію.
Собаки порід коллі, бобтейл, шелті чутливі до усіх антигельмінтних препаратів, тому їм призначають такі засоби у разі крайньої необхідності і під наглядом лікаря ветеринарної медицини. Переносимість препарату цуценятами цих порід не досліджувалася.
Лікування собак з великою кількістю циркулюючих мікрофілярій (Dirofilaria immitis) може викликати побічні реакції — блідість слизових оболонок, блювання, тремор м'язів, утруднене дихання або гіперсалівацію. Ці реакції пов’язані з вивільненням білків мертвих мікрофілярій і не свідчать про токсичність препарату. Лікувати мікрофіляремію цим препаратом не рекомендується.
У разі підозри у собаки дирофіляріозу перед застосуванням препарату слід проконсультуватися з лікарем ветеринарної медицини. Якщо дирофіляріоз (Dirofilaria immitis) діагностовано, спочатку лікують від статевозрілих гельмінтів.
Ослабленим і хворим тваринам препарат використовують лише під наглядом лікаря ветеринарної медицини і після оцінки співвідношення ризику і користі для здоров'я тварини.
Застосовувати препарат цуценятам віком до 4 тижнів недоцільно, оскільки ураження трематодами для них є нетиповим.
Дегельмінтизацію сук під час вагітності і лактації проводять під наглядом лікаря ветеринарної медицини.
Препарат сумісний з селамектином, інформація про сумісність з іншими засобами відсутня.
Передозування може спричинити пригнічений стан, слинотечу, парез м'язів, тремтіння та/або хитання тварини під час ходьби. Ці симптоми проходять протягом доби і не вимагають спеціального лікування.
Персонал, який контактує з препаратом, повинен дотримуватися основних правил гігієни та безпеки, прийнятих при роботі з ветеринарними препаратами.
При потраплянні засобу на шкіру, слизові оболонки або в очі промити їх великою кількістю проточної води.
У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +5 до +25 °С.
2 роки.
Дегельмінтизація собак є необхідною складовою профілактичного догляду за улюбленцями, оскільки паразити суттєво впливають на здоров'я собаки та загрожують людині. Ефективний засобів від глистів для собак випустило ТОВ «Бровафарма». Таблетки Міпранол створені на основі мільбеміцину оксиму і празиквантелу — активних компонентів, що забезпечують високий рівень захисту собак від глистів. Від інших антигельмінтиків їх відрізняє унікальний механізм дії.
Гельмінти у собак можуть викликати порушення роботи шлунково-кишкового тракту, інтоксикацію, виснаження та ослаблення імунної системи. Окрім того, деякі паразити (зоонозні гельмінти) від собак передаються людині. Регулярна дегельмінтизація знижує ризик зараження, допомагає підтримувати хороше самопочуття собаки та запобігає поширенню паразитів у довкіллі (у парках, дворах, на вигулі).
1. Частота обробки собак від глистів. Дорослих собак обробляють кожні 3 місяці, а цуценят можна дегельмінтизувати, починаючи з другого-третього тижня життя.
2. Доза та спосіб застосування. Міпранол використовують відповідно до маси тіла собаки. Він випускається у різних дозуваннях, розрахованих на собак різної ваги.
3. Особливості застосування. Препарат слід давати під час або після годування, щоб мінімізувати ризик побічних ефектів.
4. Контроль ефективності дегельмінтизації. Періодичний аналіз калу собаки дозволяє оцінити ефективність лікування та виключити повторне зараження.
Мільбеміцину оксим:
Празиквантел:
Хоча діючі речовини Міпранолу мають високу безпечність, можливі побічні ефекти:
Міпранол — антигельмінтний препарат для собак, призначений для лікування та профілактики нематодозів і цестодозів. Він ефективний проти таких паразитів, як Toxocara canis, Toxascaris leonina, Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum, Trichuris vulpis, Dipylidium caninum, Taenia spp., Echinococcus granulosus, Mesocestoides spp.
Препарат застосовують одноразово з розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги собаки. Таблетки можна ділити на половини або четвертини, що зручно для тварин меншої ваги.
⚠️ Не рекомендується застосовувати:
В усіх цих випадках потрібна консультація ветеринарного лікаря.
Міпранол зручніше дозувати порівняно з аналогами (наприклад, Мілпро, Мілпразон).
Перед дегельмінтизацією важливо:
Дегельмінтизація — важливий захід для збереження здоров’я собак і безпеки людей. Міпранол на основі мільбеміцину оксиму і празиквантелу забезпечує надійний захист від глистів, завдяки широкому спектру дії, високому рівню безпеки та зручному дозуванню.
А якщо ви власник не собаки, а кота, купуйте таблетки від глистів Міпранол для котів. Вони безпечні і їх теж легко дозувати.