Імідокарбу діпропінат — похідна ікарбаниліда, забезпечує широкий спектр антипротозойної дії проти збудників піроплазмідозів при моно- або змішаних інвазіях — бабезій, тейлерій, рікетсій з роду аноплазм та роду ерліхій.
При клінічних ознаках бабезіозу перед введенням препарату доцільно використовувати антигістамінні засоби.
Назва препарату | Імкар-120 |
Артикул | 000015698 |
Штрихкод | 4820012504220 |
Номер РП | АВ-08003-01-18 |
Групи препаратів | Антипротозойні, Протипаразитарні |
Лікарська форма | Розчин |
Діючи речовини | Імідокарбу дипропіонат |
Види тварин | ВРХ, Вівці, Коні, Собаки |
Застосування | Підшкірно, Внутрішньом'язово |
Призначення | Від кліщів |
Показання | Бабезиоз; Піроплазмоз; Тейлеріоз |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
1 мл препарату містить:
імідокарбу дипропіонат — 120 мг
Розчин світло-жовтого кольору, прозорий, стерильний.
Імідокарбу діпропінат — похідна ікарбаниліду, забезпечує широкий спектр антипротозойної дії проти збудників піроплазмідозів при моно- або змішаних інвазіях — бабезій Babesia bovis, B. bigemina, B. сolchica (Francaiella colchica), B. divergens, B. ovis, B. motasi, B. caballi, B. еqui (Nuttallia equi), B. canis, B. gibsonii, B. vogeli, тейлерий Theileria annulata, T. sergenti, T. mutans, T. orientalis, T. ovis, T. recondita, T. hirci, T. tarandirangiferis, рікетсій з роду анаплазм Anaplasma marginale, A. centrale, A. ovis, A. phagocytophilum та роду ерліхій Ehrlichia canis, E. chaffeensis.
Механізм антипротозойної дії базується на гальмуванні процесу аеробного метаболізму глюкози і синтезу ДНК у піроплазмід, що спричинює їхню загибель.
Після парентерального введення препарат швидко всмоктується і досягає максимальної концентрації у крові через 1-2 години, терапевтична концентрація зберігається 4-6 тижнів.
Метаболізується у незначній мірі, накопичується переважно у нирках та печінці, виводиться з організму в основному з калом, у незначній кількості з сечею.
Імідокарбу діпропінат за ступенем впливу на організм належить до помірно небезпечних речовин (клас небезпеки 3 за ГОСТ 12.1.007-76).
Профілактика та лікування:
Хіміопрофілактика бабезіозу — введення препарату відразу після виявлення кліща, що впився, і тваринам з групи ризику (мисливським собакам).
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючої речовини препарату.
Не застосовувати одночасно з хлорорганічними та фосфорорганічними препаратами, а також з інгібіторами холінестерази.
Не використовувати протягом 4 тижнів після вакцинації живою вакциною проти бабезіозу або анаплазмозу.
Перед використанням флакон з препаратом ретельно струшують і застосовують:
При груповому утриманні тварин та виявленні кровопаразитарних захворювань препарат вводять усьому поголів’ю в профілактичній дозі, повторну ін'єкцію роблять: великій рогатій худобі — через 6 тижнів, іншим тваринам — через 4 тижні.
Після останнього застосування препарату забій великої рогатої худоби і овець на м'ясо дозволяється через 90 діб, людям вживати в їжу молоко можна через 7 діб. М’ясо, отримане раніше вказаного терміну, згодовують хутровим звірям, молоко після кип’ятіння випоюють тваринам. Молоко дійних овець, яким хоча б один раз вводили препарат, людям вживати в їжу заборонено до закінчення лактації.
Не застосовувати препарат для лікування коней, продукти від яких вживають в їжу люди.
При потраплянні препарату на шкіру або в очі промити їх великою кількістю проточної води. Чутливим до діючих речовин препарату людям слід уникати контакту з ним. У разі появи алергічних реакцій або потрапляння препарату в організм слід негайно звернутися до медичного закладу.
У сухому, провітрюваному, захищеному від прямих сонячних променів, недоступному для дітей і тварин місці, окремо від продуктів харчування та кормів за температури від +5 до +25 °С.
Після відкриття флакона препарат зберігати у холодильнику і використати протягом місяця.
2 роки.
Бабезіоз, або піроплазмоз — це трансмісивне кровопаразитарне захворювання, яке спричинюють бабезії (одноклітинні організми). Бабезії потрапляють у кров собаки зі слиною кліща під час укусу й паразитують в середині еритроцитів. Кліщі живуть у траві, на деревах і кущах не лише у лісі, а й у міських парках та скверах. Але бабезіоз переносять не тільки вони, а й інші комахи. Його вважають сезонним захворюванням, адже кліщі прокидаються й активізуються під час весняного потепління. Однак зараження може відбутися в будь-яку пору року. Потрапивши в організм, бабезії уражають та руйнують еритроцити. Оскільки основна функція еритроцитів — живлення киснем тканин організму, виникає анемія (недостатня кількість еритроцитів у крові), страждають життєво важливі органи, насамперед нирки та печінка. Інкубаційний період від моменту укусу до появи перших клінічних ознак триває від кількох днів до двох тижнів.
Коли хвороба занедбана, її клінічні ознаки такі:
Збудники бабезіозу — представники роду Babesia (B. canis canis, B. canis rossi, B. canis vogeli). Потрапляють у кров собаки в момент укусу іксодового кліща. Бабезії проникають в еритроцити й розмножуючись, руйнують їх. Це призводить до надходження у кровоносне русло великої кількості вільного гемоглобіну і накопичення зруйнованих еритроцитів. Внаслідок цього виникають гостра гемоглобінурія (гемоглобін у сечі), гемолітична жовтяниця, анемія, порушення функцій печінки і нирок.
При зниженні температури довкілля кліщі припиняють свою активність і загроза заразитися бабезіозом для собак знижується. Але зими в нашій кліматичній зоні дедалі тепліші, тому іксодові кліщі лишаються агресивними. Ефективним методом профілактики є обробка тварин проти іксодових кліщів.
І в цьому допоможе комбінований контактний інсектоакарицид Фіпрен, що має такі переваги:
Також для захисту собак можна застосовувати краплі на холку Адвантікс, Фіприст, Фронтлайн, Фронтлайн комбо або таблетки Сімпарика (захищає до 5 тижнів) та Бравекто (захищає 12 тижнів). Таблетки краще використовувати для собак, які регулярно купаються, оскільки контакт з водою знижує захисний ефект крапель на холку. Лікарі ветеринарної медицини радять комбінувати нанесення крапель з протипаразитарними нашийниками (зазвичай починають працювати через тиждень) або аерозолями, які ефективні в момент обробки, але в цілому їхня дія нетривала.
Собаку необхідно щодня перевіряти на наявність кліщів на тілі.
Якщо хазяїн виймає кліща самостійно, він повинен переконатися, чи витяг його повністю. Місце укусу бажано обробити антисептиком, оскільки може виникнути місцева реакція.
Виявлення та вилучення кліща — ще не гарантія того, що тварина не заразилася бабезіями. І слід обов'язково звернутися до лікаря!
Діагностика бабезіозу має здійснюватися в умовах клініки ветеринарної медицини. Вона передбачає такі діагностичні дослідження:
Часто бабезіоз має атипову форму, коли клінічна картина змазана і нечітка.
Підхід до лікування бабезіозу напряму залежить від тяжкості захворювання.
На ранніх стадіях, як правило, достатньо амбулаторного лікування, яке триватиме кілька днів.
Після підтвердження діагнозу тварині вводять антипротозойні препарати. Перебіг захворювання лікар контролює за гематологічними та біохімічними показниками крові тварини. Такий контроль дозволяє завчасно попередити ускладнення. У разі важкого перебігу хвороби тварину лікують стаціонарно, не рідко навіть у відділенні інтенсивної терапії, вдаючись до переливання цільної крові або еритроцитарної маси.
Для боротьби з хворобою неодмінно потрібні препарати специфічної дії — протозооциди, або антипротозойні засоби, які ефективно пригнічують ріст та розмноження найпростіших.
ТОВ “БРОВАФАРМА” випускає два такі препарати — це Азидин-вет та Імкар-120.
Фахівці компанії “БРОВАФАРМА” радять власникам собак не зволікати та подбати про захист своїх улюбленців від іксодових кліщів.
У разі виникнення бабезіозу лікування слід починати тільки під наглядом лікаря ветеринарної медицини при перших ознаках захворювання, аби уникнути важких ускладнень.
Лікувати бабезіоз самостійно в домашніх умовах не рекомендується!
Загальна схема лікування собак у клініці передбачає такі етапи:
Лікування бабезіозу може тривати від 2 днів до 3 тижнів. І його результат напряму залежить від того, наскільки швидко власник собаки звернувся по допомогу до лікаря й наскільки важким був стан тварини в той момент.
Якщо ви спостерігаєте якісь із цих симптомів, негайно зверніться до ветеринара.
Проте набагато розумніше попереджати такі ситуації й завчасно проводити собаці профілактичну обробку від кліщів.