Менбутон (генабілова кислота) — похідна сполука оксимасляної кислоти. Діє як специфічний стимулятор екзокринних залоз ШКТ. Стимулює виділення жовчі, синтез і секрецію жовчних кислот, жовчних пігментів та інших складових жовчі, соку підшлункової залози і шлунка, секрецію трипсиногену і пепсиногену, що сприяє кращому перетравлюванню білків з кормів. Секреція жовчі сприяє ефективному гідролізу жирів, їх абсорбції та засвоєнню жиророзчинних вітамінів.
Назва препарату | Метон |
Артикул | 000018086 |
Штрихкод | 4820012505289 |
Групи препаратів | Регулятори травлення, Гепатопротектори |
Лікарська форма | Розчин |
Діючи речовини | Менбутон |
Види тварин | ВРХ, Вівці, Кози, Свині, Коні, Собаки |
Застосування | Внутрішньовенно, Внутрішньом'язово |
Призначення | Для стимуляції обміну речовин, Для печінки |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
1 мл препарату містить:
менбутон — 100 мг
Розчин світло-жовтого або жовтого кольору, прозорий.
Менбутон (генабілова кислота) — похідна сполука оксимасляної кислоти. Діє як специфічний стимулятор екзокринних залоз ШКТ. Стимулює виділення жовчі, синтез і секрецію жовчних кислот, жовчних пігментів та інших складових жовчі, соку підшлункової залози і шлунка, секрецію трипсиногену і пепсиногену, що сприяє кращому перетравлюванню білків з кормів. Секреція жовчі сприяє ефективному гідролізу жирів, їх абсорбції та засвоєнню жиророзчинних вітамінів.
Після ін’єкції менбутону виділення жовчі, шлункового і панкреатичного соку збільшується в 2-5 разів порівняно з нормою. Це пришвидшує проходження та засвоєння кормів, а також допомагає детоксикації печінки.
Після внутрішньом’язового або внутрішньовенного введення менбутон швидко всмоктується в кров і проникає в печінку, підшлункову залозу та інші органи ШКТ. Максимальна концентрація в крові реєструється через 60 хвилин і утримується на терапевтичному рівні 24 години. Високі концентрації менбутону виявляються в жовчі через 2-4 години після введення. Виводиться з організму в основному з сечею, жовчю та калом.
Застосовують великій рогатій худобі, свиням, коням, вівцям, козам, собакам у комплексній терапії хвороб печінки, за захворювань різної етіології, які супроводжуються ураженням гепатобіліарної системи та розвитком внутрішньо- і позапечінкового холестазу, синдромів недостатності екзокринної функції підшлункової залози та мальдигестії, захворювань шлунка зі зниженою секрецією шлункового соку, захворювань, які супроводжуються гіпо- або анорексією.
Препарат використовують:
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючої речовини препарату та котам.
Не застосовувати внутрішньовенно тваринам із патологією серця й в останній триместр вагітності.
Не використовувати одночасно із препаратами, які містять кальцій, пеніцилін або комплекс вітамінів групи В.
Добові дози препарату становлять:
Ін’єкцію можна повторити через 24 години.
При застосуванні в рекомендованих дозах та правильному введенні побічних явищ, як правило, не виникає.
Інколи при надто швидкому внутрішньовенному введенні у тварини може виникнути тремор (тремтіння), пришвидшене дихання, спонтанна дефекація та сечовипускання, кашель, запор, слино- та сльозотеча й/або непритомний стан. Зрідка після швидкої внутрішньовенної ін’єкції тварина (особливо ВРХ) може тимчасово прийняти лежаче положення. Тому вводити препарат внутрішньовенно слід дуже повільно (не швидше ніж за 1 хвилину).
При внутрішньом’язовому введенні можуть виникати реакції в місці ін’єкції (набряк, крововиливи). Не вводити в одне місце більше як 20 мл препарату.
Персонал, який працює з препаратом, повинен дотримуватися правил гігієни та безпеки, що прийняті при роботі з ветеринарними препаратами.
У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +5 до +25 °С.
Після відкриття флакона препарат зберігати герметично закритим й використати протягом 28 діб.
2 роки.
На фермах з високою продуктивністю у сільськогосподарських тварин часто діагностують патології обміну речовин — кетоз у корів, ацидоз рубця та ацидозний стан організму, мікроелементози, гіповітамінози. Використання неякісних кормів, незбалансоване годування тварин призводять до розладів у роботі шлунково-кишкового тракту і функціонування секреторних залоз, а саме жовчного міхура.
Жовч — це продукт секреції гепатоцитів (клітин печінки), необхідний для перетравлювання жирів, якісного засвоєння білків, вуглеводів, жиророзчинних вітамінів. Жовч виробляється у печінці й по протоках потрапляє в жовчний міхур, а звідти надходить у дванадцятипалу кишку, де й виконує свої завдання. Якщо жовч не надходить у кишечник, а накопичується і застоюється в жовчному міхурі, це призводить до порушення обмінних процесів і патологічних розладів здоров'я тварин.
Застій жовчі — це патологічний стан, за якого жовч не виводиться з міхура або виводиться в недостатній кількості. Жовч є висококонцентрованим секретом, що містить багато активних компонентів. Якщо вона довго перебуває у нерухомому стані, відбувається її згущення — вона стає в’язкою, желеподібною. Компоненти жовчі випадають в осад, і починають утворюватися камені. У жовчному міхурі виникає запалення. Жовч подразнює його стінки, провокуючи розвиток холециститу і низки захворювань — кетозу, ацидозу, печінкової недостатності (гепатопатії), гепатиту, дистрофії печінки, розладів ШКТ. Порушення у засвоєнні жирів та жиророзчинних вітамінів розбалансовують обмін речовин, через що розвивається авітаміноз, остеопороз, дисбактеріоз. Збільшення кількості жирів у кровоносному руслі спричиняє підвищення рівня холестерину, що загрожує виникненням атеросклерозу судин та хвороб серця.
Лікарі ветеринарної медицини все частіше використовують у протоколах лікування та профілактики захворювань печінки, жовчного міхура та розладів ШКТ препарати на основі менбутону.
У 2023 році «БРОВАФАРМА» випустила на український ринок ветеринарних засобів препарат Метон з цією діючою речовиною у складі. Він є аналогом Менбутілу. Метон діє як специфічний стимулятор екзокринних залоз шлунково-кишкового тракту.
Метон вводять внутрішньом'язово або внутрішньовенно 1 раз на добу. Він є незамінним у схемах лікування та профілактики хвороб печінки, розладів шлунково-кишкового тракту, порушень обміну речовин, авітамінозів. Курс лікування визначає лікар ветеринарної медицини з урахуванням клінічних ознак захворювання. Після застосування препарату обмежень щодо використання м'яса та молока в їжу людям немає.