Клоксациліну бензатин — синтетична сполука, похідна із групи ізоксазоліл пеніциліну. Перешкоджає синтезу зовнішньої оболонки клітинної мембрани мікроорганізмів. Має широкий спектр антибактеріальної дії проти грам(+) і деяких грам(-) бактерій.
Назва препарату | Бровамаст С |
Артикул | 000013187 |
Штрихкод | 4820012505418 |
Номер РП | АВ-01273-01-10 |
Групи препаратів | Протимаститні, Акушерсько-гінекологічні |
Лікарська форма | Суспензія |
Діючи речовини | Клоксациліну бензатин |
Види тварин | ВРХ |
Застосування | Інтрацистернально |
Призначення | Для вим'я |
Показання | Запалення; Мастит |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
5 г препарату (1 шприц-туба) містять:
клоксациліну бензатин — 600 мг
Допоміжні речовини: емульгатор Т-2, пропіленгліколь, арквад 50, пропілпарабен, метилпарабен, вода високоочищена.
Суспензія білого або світло-жовтого кольору, масляниста.
Клоксациліну бензатин — синтетична сполука, похідна із групи ізоксазоліл пеніциліну. Діє бактерицидно, перешкоджає синтезу зовнішньої оболонки клітинної мембрани мікроорганізмів. Має широкий спектр антибактеріальної дії проти грампозитивних бактерій, які зазвичай виділяються з секрету вимені в сухостійних період, — Staphylococcus aureus, Streptococcus agalactiae, Str. uberis, Str. dysgalactiae, Corinebacterium pyogenes, Clostridium perfringens, Cl. pseudotuberculosis, Bacillus anthracis і деяких грамнегативних бактерій Neiserria spp.
Клоксацилін швидко всмоктується і розподіляється по всьому організму. Добре проникає в тканини і рідини організму (синовіальна, плевральна, перикардіальна, жовч), де швидко досягає терапевтичної концентрації. Швидко виводяться з організму, переважно нирками шляхом клубочкової фільтрації і канальцевої секреції. Період напіввиведення становить 0,5-1,5 години, концентрація в сечі є високою.
Антибіотик створює високі концентрації в тканинах вимені і не дає подразнювального ефекту. Комбінація малорозчинної бензатинової солі клоксациліну високого ступеня дисперсності та спеціальної основи пролонгованої дії забезпечує терапевтичний вплив засобу на сухостійних корів протягом приблизно 7 тижнів.
За ступенем дії на організм препарат належить до помірно небезпечних (3 клас токсичності згідно з ГОСТ 12.1.007).
Лікування корів у сухостійний період за субклінічного та клінічного маститу, профілактика можливих інфекцій в період сухостою.
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючої речовини препарату, лактуючим коровам та коровам, яким залишилося до отелення менше як 28 діб.
Препарат застосовують одноразово після останнього доїння перед переводом корів у сухостійний період, але не пізніше 42 діб до передбачуваного отелення. Перед введенням ретельно здоюють залишки молока з кожної чверті вимені, проводять асептичну обробки дійок, суспензію підігрівають до температури тіла тварини та ретельно збовтують до однорідної консистенції. Після цього її повільно вводять у молочний канал за допомогою шприца-туби або катетера і шприца та масажують дійку знизу догори для розподілу препарату в молочній цистерні вимені. Профілактична доза — по 5 г суспензії в кожну долю вимені.
Після останнього застосування препарату забій тварин на м’ясо дозволяється через 28 діб, людям вживати в їжу молоко можна через 96 годин. М’ясо та молоко, отримані раніше вказаного терміну, утилізують або згодовують непродуктивним тваринам залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.
У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +4 до +20 °С.
1,5 року.
Сухостійний період — критичний час для здоров’я вимені у корів, кіз та овець. Саме тоді вим’я готується до наступної лактації і найбільш вразливе до інфекцій.
Найпоширенішими захворюваннями вимені є клінічний та субклінічний мастит. Вирішальну роль у зниженні кількості випадків появи маститу не тільки в сухостій, але й у період лактації відіграють природні захисні механізми. Зокрема формування кератинової пробки у сосковому каналі, яка не дозволяє патогенній мікрофлорі проникати у вим’я, або вироблення лактоферину, що виснажує запаси заліза у патогенної мікрофлори.
На жаль, не всі тварини в стаді ідуть у сухостій здоровими. Частина має клінічний або субклінічний мастит, перенесений мастит під час лактації, високу продуктивність, дефіцит вітамінів та мінералів та порушення обміну речовин. Все це негативно впливає на здоров’я тварини та послаблює захисні функції організму під час сухостою.
Для вирішення цієї проблеми ветеринари-науковці запропонували методику терапії сухостійних тварин, спрямовану на підтримку захисних факторів організму. Це скоротило кількість нових випадків маститу в умовно здорових тварин і допомогло в лікуванні тварин з маститом. Цю методику називають консервацією вимені, або одночасним запуском з пролонгованими антибіотиками. Приблизно до 2000 року профілактичні й терапевтичні цілі цього методу досягались за рахунок комплексної терапії антибіотиками тривалої дії, що передбачало введення відповідних препаратів всім тваринам у кожну долю вимені. Це було частиною п’ятикрокового плану, який створений у 60-ті роки минулого століття і успішно знижував захворюваність на інфекційний мастит, спричинений Staphylococcus aureus та Streptococcus agalactiae. Це призвело до зменшення кількості тварин, інфікованих на момент сухостою. Але поява на ринку ветеринарних препаратів-герметиків для сосків сприяла виникненню концепції вибіркової терапії тварин у сухостійний період.
Вибіркова терапія передбачає введення антибіотиків у вим’я тільки тим тваринам, які ймовірно інфіковані патогенною мікрофлорою, що спричиняє розвиток маститу. А для неінфікованих тварин використовується лише внутрішньососковий герметик, який створює фізичний бар'єр і запобігає потраплянню інфекції у вим’я через сосковий канал.
Критерієм для відбору тварин у період сухостою для лікування антибіотиками є кількість соматичних клітин та клінічні записи, які стосуються маститу. Корови вважаються потенційно інфікованими, якщо будь-який з показників соматичних клітин за останні три місяці до запуску перевищує 200 000 або клінічний випадок маститу стався за три місяці до запуску. Для овець показник соматичних клітин має бути вище 500 000, для кіз — 400 000. Варто зазначити, що вибірковість стосується не лише окремих тварин, а й окремих долей вимені, які мають високу соматику або перенесли мастит.
Тваринам з нижчими показниками теж можна використовувати антибіотики. Це залежить від статусу стада щодо заразних інфекцій вимені, резистентності мікрофлори, якості гігієни підстилки тощо. Але зазвичай таким коровам застосовується тільки герметик для соска.
Суспензію для інтрацистернального застосування Бровамаст С успішно використовують у протоколах вибіркової терапії сухостійних корів як антибіотик пролонгованої дії. Препарат створений на основі клоксациліну, який є активним проти Staphylococcus aureus, Streptococcus agalactiae, Str. uberis, Str. dysgalactiae, Corinebacterium pyogenes, Clostridium perfringens та ін. Тривалість дії Бровамасту С у вимені не менше 28 діб.
Препарат застосовують одноразово в день запуску тварини, але не пізніше 42 днів до передбачуваних родів. Важливо правильно ввести засіб, дотримуючись правил асептики та антисептики, оскільки тварина може заразитися й через брудні шприці.
Перед введенням препарат підігрівають до температури тіла тварини й ретельно струшують. Проводять асептичну обробку сосків та кінчика шприца спиртом, вводять його (тільки на третину!) у сосковий канал і витискають препарат. Потім кінчик соска затискають і двома пальцями масують дійку рухами знизу догори, щоб суспензія рівномірно розподілилася у цистерні вимені.
Доза препарату для всіх видів тварин однакова — 5 г у кожну долю вимені.
Консервація вимені дійних тварин на сільськогосподарських підприємствах, як в Україні, так і у світі стає найбільш пріоритетним заходом профілактики маститу. Застосування Бровамасту С дає змогу уникнути маститу, як у сухостійний, так і післяродовий період.
Таким чином, вибіркова терапія є сучасним і ефективним методом, що дозволяє лікувати тільки тих тварин, які дійсно цього потребують. Метод допомагає зменшити використання антибіотиків, знизити ризик розвитку резистентності та підвищити ефективність лікування.
Вибіркова терапія з використанням Бровамасту С — ефективна профілактика маститу, яка допомагає захистити здоров’я вимені тварин та отримати економічну вигоду завдяки:
Вибір суспензії Бровамаст С від компанії «Бровафарма» — ваша інвестиція в здоров’я стада.