Мова:
Українська
 • Русский
Ваш регіон доставки:
Каталог товарів
Мова:
Українська
 • Русский
Ваш регіон доставки:

Варостоп, 10 смужок

БРОВАФАРМА
2021-10-02 UAH 139.20
Інсектоакарицидні
Бджоли
+-2
Варостоп, 10 смужок
Є в наявності
Артикул: 000009470 Штрихкод: 3800211910009
Фасування:
139.20 грн
Купити
Види тварин:
Бджоли
Лікарська форма:
смужки
Діючі речовини:
Флуметрин
Фармакологічні властивості:

Флуметрин — синтетичний піретроїд, має надійну контактну інсектицидну і акарицидну дію проти збудників вароатозу Varroa Destructor. Відрізняється високою акарицидною активністю — до 100%. Паралізує нервову систему кліщів і значно знижує їх популяцію. Діє виключно проти кліщів Varroa Destructor і не шкодить бджолосім’ї.

ТОВ «БРОВАФАРМА» є ексклюзивним імпортером в Україну продуктів торгової марки Варостоп.

Назва препарату Варостоп
Артикул 000009470
Штрихкод 3800211910009
Номер РП AA-03661-01-12
Групи препаратів Інсектоакарицидні, Протипаразитарні
Лікарська форма Смужки
Діючи речовини Флуметрин
Види тварин Бджоли
Застосування Дезінсекція
Призначення Від кліщів
Показання Вароатоз; Ектопаразити; Хвороби бджіл


Задати питання експерту
Ви можете поставити будь-яке питання по товару або роботі магазину. Наші кваліфіковані спеціалісти обов'язково вам допоможуть.


Написати відгук
Способи оплати замовлення на сайті інтернет-магазину:
 • Готівкою (при самовивозі з нашого складу в м. Бровари, б-р Незалежності, 18 А)
 • Накладений платіж (при отриманні товару у відділенні компанії-перевізника)
 • Банківський переказ (у касі відділення будь-якого банку або з вашого розрахункового рахунку)
 • Онлайн оплата через LiqPay (банківською картою VISA та MasterCard)
LiqPay — це популярна система миттєвих платежів, яка створена ПриватБанком. LiqPay дозволяє безпечно та легко оплачувати товари і послуги в інтернет-магазинах банківськими картами систем VISA / MasterCard.
Інтернет-магазин пропонує доставку:
 • У відділення «Нова Пошта»
 • Кур'єром «Нова Пошта» за адресою Одержувача
 • Самовивіз з нашого складу в м. Бровари, б-р Незалежності, 18 А

Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день. Відстежити терміни доставки замовлення можна в мобільному додатку або за номером накладної на сайті компанії «Нова Пошта».

Вартість доставки оплачує покупець. Оцінка вартості доставки здійснюється згідно діючих тарифів компанії-перевізника.

Також інтернет-магазин пропонує скористатися безкоштовною доставкою у відділення «Нова Пошта» при сумі замовлення від 1000 грн.
ТОВ «БРОВАФАРМА» є ексклюзивним імпортером в Україну продуктів торгової марки Варостоп.


Склад

Кожна смужка містить:

флуметрин — 3,6 мг


Опис

Смужки світло-жовтого кольору, дерев'яні.


Фармакологічні властивості

Флуметрин — синтетичний піретроїд, має надійну контактну інсектицидну і акарицидну дію проти збудників вароатозу Varroa Destructor. Відрізняється високою акарицидною активністю — до 100%. Паралізує нервову систему кліщів і значно знижує їх популяцію. Діє виключно проти кліщів Varroa Destructor і не шкодить бджолосім’ї. Дані про набуту резистентність кліщів до флуметрину відсутні.


Показання

Діагностика, профілактика та лікування бджіл при вароатозі.


Протипоказання

Не застосовувати в період медоносу.


Умови зберігання

У сухому, захищеному від прямих сонячних променів, недоступному для дітей місці, далеко від опалювальних приладів за температури від +15 до +30 °С.


Термін придатності

2 роки.


Виробник

«Прімавет-Софія», Болгарія.

Ефективність смужок Варостоп для лікування бджіл за вароатозу

Кліщ вароа (Varroa destructor) завдає багато клопоту бджолярам з 50-х років минулого століття. Відтоді пасічники розробляють схеми використання акарицидних ветеринарних засобів для боротьби з цим паразитом.

Відповідно до європейських вимог (Директива 81/852/ЄЕС) щодо акарицидних ветеринарних лікарських засобів, їхня ефективність проти вароа у бджіл повинна сягати 90%. При тривалому застосуванні синтетичні піретроїди мають таку ефективність лише в тому разі, коли у кліща не розвивається стійкість до них. Аби це перевірити, необхідні клінічні випробування, щоб з’ясувати чутливість вароа до конкретного акарициду.

Препарат Варостоп випускає фірма «Прімавет-Софія» у вигляді дерев’яних смужок (кожна містить 3,6 мг флуметрину). У Болгарії він застосовується вже понад 20 років. За цей час проведено сім клінічних випробувань, які довели, що ефективність Варостопу становить більше 98%. Останнє дослідження проводилося у 2017 році на чотирьох болгарських пасіках, і знов препарат продемонстрував ефективність понад 90%, а в окремих бджолиних сім’ях навіть більше 98%.

Випробування довело, що й сьогодні кліщ Varroa не стійкий до Варостопу і препарат не чинить шкідливого впливу на бджолині сім’ї.


Переваги препарату Варостоп:

 • нешкідливий для бджіл, бджолярів та довкілля 
 • високоефективний від кліща вароа
 • не залишається у медіТОП-3 зони уваги при виборі препаратів для лікування вароатозу

Паразитарне захворювання вароатоз — одна з головних патологій європейських медоносних бджіл. Аби бджолині сім’ї нормально розвивалися і давали якісну продукцію, важливо постійно слідкувати, чи не з’явився у вуликах незваний гість — кліщ Varroa destructor. Аби попередити появу цього збудника, потрібно вживати профілактичних заходів, а при виявленні — негайно розпочати лікування пасіки.

Обираючи засіб для обробки вуликів, слід звертати увагу на такі три моменти.


1. Використовувати препарати різних груп, тобто з різними діючими речовинами

Це дозволяє попередити розвиток у кліщів резистентності до засобів.

Наприклад, якщо у минулому сезоні пасіку обробляли синтетичним піретроїдом Варостоп (діюча речовина флуметрин), то цього разу можна використовувати створений на основі натуральних складників Апіхелс (діюча речовина тимол).


2. Враховувати спосіб використання засобу

Обприскування, обкурювання, аерозольне зрошення дають негайний ефект у перші 24 години. Ефект від засобів тривалої дії, що випускаються у вигляді смужок, плиток, пластин, гелів, з’являється поступово, але й зберігається протягом усього періоду лікування — від 14 до 71 дня, залежно від діючої речовини.

Обприскування, обкурювання швидко вбиває кліщів, але це не означає, що вароатоз переможений. Адже є кліщі, що потрапляють ззовні, а також ті, які виходитимуть з розплоду і продовжуватимуть розмноження. Тому, аби знизити рівень зараженості до безпечного для бджолиної сім’ї, таке лікування в період обробки слід проводити не менше трьох разів на тиждень.

Препарати тривалої дії впливають і на кліщів, що вийдуть з бджолиним виводком, і на кліщів, що потраплять у вулик ззовні.

Засоби для обприскування, обкурювання коштують дешевше, але потребують витрат часу, людської праці, використання транспорту та ін. Вдихання цих препаратів шкідливо для здоров’я бджоляра. До того ж вони забруднюють продукти бджільництва своїми випарами.


3. Купляти лише зареєстровані препарати

Тільки вони дають гарантований ефект, безпечні для бджіл і пасічників та не псують продукти бджільництва. Економити кошти — прекрасне прагнення, але інколи така економія тягне за собою величезні ризики. Зважте, чи готові ви їх перекривати в майбутньому.

Продукти бджільництва — це не лише їжа, а й ліки, тому вкрай важливо, які препарати використовуються для підтримки здоров’я бджіл!

ТОП-3 причини, чому бджоли гинуть від вароатозу, незважаючи на ефективність препаратів

Причина 1

Бджоли, котрі літають в осінньо-зимовий період, провокують повторні вторгнення кліща Varroa destructor ззовні. Цьому сприяють теплі зими останніх років, під час яких бджолині сім’ї продовжують розмножуватися, вирощувати розплід і літати. Збудники вароатозу також не сплять — вони активно плодяться та паразитують.


Причина 2

Кліщі, що залишилися після обробки у серпні-вересні, в умовах теплої осені продовжують розмножуватися і далі заражати бджолині сім’ї. Аби зменшити нашестя кліщів і не дозволити загинути бджолам узимку, слід провести остаточну обробку вуликів у жовтні-листопаді.


Причина 3

Пасічники іноді пропускають весняну обробку, бо переконані, що в осінньому сезоні провели ефективне лікування бджіл від вароатозу. Але кліщі, які перезимували, відновлюють свою активність і завдають шкоди бджолам, ослаблюючи бджолину сім’ю.


Таким чином, щоб врятувати бджіл від загибелі від вароатозу, слід:

 • враховувати у бджолярській практиці зміни клімату
 • регулярно і вчасно проводити профілактичні обробки пасік
 • не сподіватися на чудодійні препарати, які нібито здатні усунути шкоду, заподіяну кліщами

Чітко сплановані і системно проведені профілактичні заходи набагато дієвіші за сподівання, що кліщ вароа пройде повз або його шкода не стане для бджіл смертельною.

Спосіб застосування та дози

Безпосередньо перед застосуванням смужки розгерметизують, розміщують між соторамками — по одній смужці через дві рамки.

Обробка бджолосімей препаратом проводиться:

 • рано навесні, коли в бджолосім'ї личинки, передлялечки та лялечки займають незначну площу;
 • влітку (наприкінці липня — на початку серпня), коли матки відкладають яйця в обмеженій кількості, площа, яку займають личинки, передлялечки та лялечки, незначна, а решта площі заповнена медом; більшість самок кліща знаходиться на бджолах; обробка здійснюється безпосередньо після викачування меду з головного бджолиного медоносу;
 • восени (у вересні), коли площа, яку займають бджолині личинки, передлялечки та лялечки, значно зменшується.

Дози препарату залежать від сили бджолосім'ї:

 • відводок, слабка бджолосім'я — 1-4 смужки;
 • нормально розвинена, сильна бджолосім'я — 2-4 смужки.

Смужки тримати у вулику від 35 днів і довше, але не більше 6 тижнів.


Застереження

При роботі з препаратом дотримуватися загальних правил гігієни.

Переглянуті товари
Інсектоакарицидні
Варостоп, 10 смужок
Назва препарату
Варостоп
Артикул
000009470
Штрихкод
3800211910009
Номер РП
AA-03661-01-12
Групи препаратів
Інсектоакарицидні, Протипаразитарні
Лікарська форма
Смужки
Діючи речовини
Флуметрин
Види тварин
Бджоли
Застосування
Дезінсекція
Призначення
Від кліщів
Показання
Вароатоз; Ектопаразити; Хвороби бджіл
Є в наявності
Артикул: 000009470
10 смужок
139.20 грн
Купити
Увійти
Введи свій Email вказаний при реєстрації

Якщо ви новий користувач
Зареєструватися

Увійти
Введи свій Email вказаний при реєстрації
На вказаний Email надіслано тимчасовий пароль, введіть його
Якщо ви новий користувач
Зареєструватися
Передзвонити вам?
EMPTY, дякуємо за реєстрацію!
Для підтвердження e-mail зайдіть до свого поштового сервісу
Увага!
Якщо Ви не виявили наш лист, перевірте папку "Спам" або "Реклама". Додайте адресу health@brovapharma.ua в свій список контактів, щоб Ви могли і надалі отримувати наші повідомлення.
Brovapharma
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
Мій кошик
Ваш кошик порожній!
0
0 товар на суму:
0.00 грн
Сума замовлення:
0.00 грн
Швидке замовлення
Оформити замовлення
Знижка 10% на перше замовлення після реєстрації!
Виберіть своє місто
Івано-Франківськ Вінниця Дніпро Житомир Запоріжжя Київ Кропивницький Луцьк Львів Миколаїв Одеса Полтава Рівне Суми Тернопіль Ужгород Харків Херсон Хмельницький Черкаси Чернівці Чернігів
Задайте своє питання