Мова:
Українська
 • Русский
Ваш регіон доставки:
Каталог товарів
Збережене
Пусто
Мова:
Українська
 • Русский
Ваш регіон доставки:

Варостоп, 10 смужок

БРОВАФАРМА
2024-07-29 UAH 150.00
Інсектоакарицидні
Бджоли
+-2
Варостоп, 10 смужок
Є в наявності
Артикул: 000009470
Фасування:
150.00 грн
Купити
Види тварин:
Бджоли
Лікарська форма:
смужки
Діючі речовини:
Флуметрин
Фармакологічні властивості:

Флуметрин — синтетичний піретроїд, має надійну контактну інсектицидну і акарицидну дію проти збудників вароатозу Varroa Destructor. Відрізняється високою акарицидною активністю — до 100%. Паралізує нервову систему кліщів і значно знижує їх популяцію. Діє виключно проти кліщів Varroa Destructor і не шкодить бджолосім’ї.

ТОВ «БРОВАФАРМА» є ексклюзивним імпортером в Україну продуктів торгової марки Варостоп.

Назва препарату Варостоп
Артикул 000009470
Штрихкод
Номер РП AA-03661-01-12
Групи препаратів Інсектоакарицидні, Протипаразитарні
Лікарська форма Смужки
Діючи речовини Флуметрин
Види тварин Бджоли
Застосування Дезінсекція
Призначення Від кліщів
Показання Вароатоз; Ектопаразити; Хвороби бджіл


Задати питання експерту
Ви можете поставити будь-яке питання по товару або роботі магазину. Наші кваліфіковані спеціалісти обов'язково вам допоможуть.


Написати відгук
 • Готівкою або банківською картою
 • Накладений платіж (при отриманні посилки у відділенні компанії-перевізника або за місцем проживання)
 • Банківський переказ (у касі відділення будь-якого банку або з вашого розрахункового рахунку)
 • Онлайн оплата через LiqPay (за номером банківської картки VISA та MasterCard)

Докладніше про умови оплати >

Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.

Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».

Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.

Докладніше про умови доставки >

ТОВ «БРОВАФАРМА» є ексклюзивним імпортером в Україну продуктів торгової марки Варостоп.


Склад

Кожна смужка містить:

флуметрин — 3,6 мг


Опис

Смужки світло-жовтого кольору, дерев'яні.


Фармакологічні властивості

Флуметрин — синтетичний піретроїд, має надійну контактну інсектицидну і акарицидну дію проти збудників вароатозу Varroa Destructor. Відрізняється високою акарицидною активністю — до 100%. Паралізує нервову систему кліщів і значно знижує їх популяцію. Діє виключно проти кліщів Varroa Destructor і не шкодить бджолосім’ї. Дані про набуту резистентність кліщів до флуметрину відсутні.


Показання

Діагностика, профілактика та лікування бджіл при вароатозі.


Протипоказання

Не застосовувати в період медоносу.


Спосіб застосування та дози

Безпосередньо перед застосуванням смужки розгерметизують, розміщують між соторамками — по одній смужці через дві рамки.

Обробка бджолосімей препаратом проводиться:

 • рано навесні, коли в бджолосім'ї личинки, передлялечки та лялечки займають незначну площу;
 • влітку (наприкінці липня — на початку серпня), коли матки відкладають яйця в обмеженій кількості, площа, яку займають личинки, передлялечки та лялечки, незначна, а решта площі заповнена медом; більшість самок кліща знаходиться на бджолах; обробка здійснюється безпосередньо після викачування меду з головного бджолиного медоносу;
 • восени (у вересні), коли площа, яку займають бджолині личинки, передлялечки та лялечки, значно зменшується.

Дози препарату залежать від сили бджолосім'ї:

 • відводок, слабка бджолосім'я — 1-4 смужки;
 • нормально розвинена, сильна бджолосім'я — 2-4 смужки.

Смужки тримати у вулику від 35 днів і довше, але не більше 6 тижнів.


Застереження

При роботі з препаратом дотримуватися загальних правил гігієни.


Умови зберігання

У сухому, захищеному від прямих сонячних променів, недоступному для дітей місці, далеко від опалювальних приладів за температури від +15 до +30 °С.


Термін придатності

2 роки.


Виробник

«Прімавет-Софія», Болгарія.Ефективність смужок Варостоп для лікування бджіл за вароатозу

Бджолиний кліщ вароа (Varroa destructor) завдає багато клопоту бджолярам з 50-х років минулого століття. Відтоді пасічники розробляють схеми використання акарицидних ветеринарних засобів для боротьби з цим паразитом.

Відповідно до європейських вимог (Директива 81/852/ЄЕС) щодо акарицидних ветеринарних лікарських засобів, їхня ефективність проти вароа у бджіл повинна сягати 90%. При тривалому застосуванні синтетичні піретроїди мають таку ефективність лише в тому разі, коли у кліща не розвивається стійкість до них. Аби це перевірити, необхідні клінічні випробування, щоб з’ясувати чутливість вароа до конкретного акарициду.

Препарат Варостоп випускає фірма «Прімавет-Софія» у вигляді дерев’яних смужок (кожна містить 3,6 мг флуметрину). У Болгарії він застосовується вже понад 20 років. За цей час проведено сім клінічних випробувань, які довели, що ефективність Варостопу становить більше 98%. Останнє дослідження проводилося у 2017 році на чотирьох болгарських пасіках, і знов препарат продемонстрував ефективність понад 90%, а в окремих бджолиних сім’ях навіть більше 98%.

Випробування довели, що й сьогодні кліщ Varroa destructor є не стійким до Варостопу, а препарат не чинить шкідливого впливу на бджолині сім’ї.


Переваги препарату Варостоп:

 • безпечний для бджіл, бджолярів та довкілля;
 • високоефективний від кліща вароа;
 • не залишається у меді

Отримати інформацію щодо застосування препарату та його наявності:

https://brovapharma.ua/varostop_10-polosok

#бровафарма #brovapharma #варостопТОП-3 зони уваги при виборі препаратів для лікування вароатозу

Паразитарне захворювання вароатоз — одна з головних патологій європейських медоносних бджіл, яка виникає внаслідок ураження кліщами. Аби бджолині сім’ї нормально розвивалися і давали якісну продукцію, важливо постійно стежити, чи не з’явився у вуликах незваний гість — кліщ бджіл Varroa destructor. Аби попередити появу цього збудника, потрібно вживати профілактичні заходи, а при виявленні — негайно розпочати лікування пасіки, використовуючи препарати проти вароатозу бджіл.

Обираючи засіб для обробки вуликів, слід звертати увагу на три моменти.


1. Використовувати препарати різних груп, тобто з різними діючими речовинами

Це дозволяє попередити розвиток у кліщів резистентності до засобів.

Наприклад, якщо у минулому сезоні пасіку обробляли синтетичним піретроїдом Варостоп (діюча речовина флуметрин), то наступного разу можна використовувати Аміпін (діюча речовина амітраз — синтетична органічна сполука з групи амідинів) або акарицид, створений на основі натуральних складників Апіхелс (діючи речовини тимол, ментол, евкаліптова олія). Також ротація засобів є ефективною й протягом року, але необхідно дотримуватися рекомендацій щодо їхнього застосування.


2. Враховувати спосіб використання засобу

Обприскування, обкурювання, аерозольне зрошення дають негайний ефект у перші 24 години. Ефект від засобів тривалої дії, що випускаються у вигляді смужок, плиток, пластин, гелів, з’являється поступово, але й зберігається протягом усього періоду лікування — від 14 до 71 дня, залежно від діючої речовини.

Обприскування, обкурювання швидко вбиває кліщів, але це не означає, що вароатоз переможений. Адже є кліщі, що потрапляють ззовні, а також ті, які виходитимуть з розплоду і продовжуватимуть розмноження. Тому, аби знизити рівень зараженості до безпечного для бджолиної сім’ї, таке лікування слід проводити не менше трьох разів на тиждень.

Препарати тривалої дії впливають і на кліщів, що вийдуть з бджолиним виводком, і на кліщів, що потраплять у вулик ззовні. Засоби для обприскування, обкурювання коштують дешевше, але потребують витрат часу, людської праці, використання транспорту та ін. Вдихання цих препаратів шкідливо для здоров’я бджоляра. До того ж вони забруднюють продукти бджільництва своїми випарами.


3. Купляти лише зареєстровані акарицидні препарати для бджіл

Тільки вони дають гарантований ефект, безпечні для бджіл і пасічників та не псують продукти бджільництва. Економити кошти — прекрасне прагнення, але інколи така економія тягне за собою величезні ризики. Зважте, чи готові ви їх перекривати в майбутньому.

Продукти бджільництва — це не лише їжа, а й ліки, тому вкрай важливо, які препарати використовуються для підтримки здоров’я бджіл!

ТОП-3 причини, чому бджоли гинуть від вароатозу, незважаючи на ефективність препаратів

Причина 1

Бджоли, котрі літають в осінньо-зимовий період, провокують повторні вторгнення кліща Varroa destructor ззовні. Цьому сприяють теплі зими останніх років, під час яких бджолині сім’ї продовжують розмножуватися, вирощувати розплід і літати. Збудники вароатозу також не сплять — вони активно плодяться та паразитують.


Причина 2

Кліщі, що залишилися після обробки у серпні-вересні, в умовах теплої осені продовжують розмножуватися і далі заражати бджолині сім’ї. Аби зменшити нашестя кліщів і не дозволити загинути бджолам узимку, слід провести остаточну обробку вуликів у жовтні-листопаді.


Причина 3

Пасічники іноді пропускають весняну обробку, бо переконані, що в осінньому сезоні провели ефективне лікування бджіл від вароатозу. Але кліщі, які перезимували, відновлюють свою активність і завдають шкоди бджолам, ослаблюючи бджолину сім’ю.


Таким чином, щоб врятувати бджіл від загибелі від вароатозу, слід:

 • враховувати у бджолярській практиці зміни клімату
 • регулярно і вчасно проводити профілактичні обробки пасік
 • не сподіватися на чудодійні препарати, які нібито здатні усунути шкоду, заподіяну кліщами

Чітко сплановані і системно проведені профілактичні заходи набагато дієвіші за сподівання, що кліщ вароа пройде повз або його шкода не стане для бджіл смертельною.

ТОП-5 кроків для ефективного лікування вароатозу

Ефективне попередження вароатозу та лікування від нього бджіл потребує комплексного підходу і системних дій протягом всього року. Наступні п’ять кроків допоможуть позбавити кліща вароа (Varroa destructor) шансів підривати здоров’я бджіл та знищувати їхні сім’ї.


Крок 1

Під час планування профілактичних та лікувальних заходів необхідно враховувати, що чисельність бджолиного розплоду та популяції кліща вароа змінюються протягом року за певним графіком.


Приклад динаміки розвитку бджолиного розплоду (суцільна лінія) та популяції кліща вароа (пунктирна лінія) протягом рокуКрок 2

Ефективність лікування підвищується, коли використовують як акарициди, так і механіко-біологічні методи. Вибір зареєстрованого акарицидного ветеринарного лікарського засобу залежить від сезону, життєвого циклу бджіл, інтенсивності розплоду бджолосімей та кліщів. Наприклад, Варостоп безпечно застосовувати на початку весни та наприкінці літа, коли немає медозбору.


Крок 3

Весняна обробка бджіл є важливою, особливо в тих вуликах, де виявлено значну зараженість після зимівлі. Хворі бджоли створюють серйозний ризик для бджолосімей, оскільки наступне лікування можна буде провести лише наприкінці літа після завершення медозбору.


Крок 4

Важливим періодом для лікування є також кінець липня. На графіку видно, що саме в цей час лінії перетинаються — чисельність бджолиного розплоду починає спадати, а популяція кліща, навпаки, вступає в активну фазу розвитку. В цей період рекомендується використовувати смужки Варостоп або гель для застосування у вуликах Апіхелс, що містить тимол, ментол та евкаліптову олію.


Крок 5

Кінець літа й початок осені — найкритичніший період у зараженні кліщем. В цей час збирання меду закінчено, і бджоли готуються до зими. Чисельність бджіл поступово зменшується (деякі вмирають, молодий розплод з’являється повільно), а ступінь зараження продовжує зростати. Основна мета в цей період — максимально зменшити популяцію кліщів та захистити молодих бджіл, які забезпечать виживання бджолосімей взимку. Після закінчення основного медозбору, коли кількість бджолиного розплоду є мінімальною, і перед постановкою бджіл на зимівлю рекомендовано використовувати препарат Аміпін.

Отримати інформацію щодо застосування препарату та його наявності:

https://brovapharma.ua/varostop_10-polosok

https://brovapharma.ua/apihels_50-g

#бровафарма #brovapharma #варостоп #апіхелс

Переглянуті товари
Інсектоакарицидні
Варостоп, 10 смужок
Назва препарату
Варостоп
Артикул
000009470
Штрихкод
Номер РП
AA-03661-01-12
Групи препаратів
Інсектоакарицидні, Протипаразитарні
Лікарська форма
Смужки
Діючи речовини
Флуметрин
Види тварин
Бджоли
Застосування
Дезінсекція
Призначення
Від кліщів
Показання
Вароатоз; Ектопаразити; Хвороби бджіл
Є в наявності
Артикул: 000009470
10 смужок
150.00 грн
Купити
Viber
Онлайн чат
EMPTY, дякуємо за реєстрацію!
Для підтвердження e-mail зайдіть до свого поштового сервісу
Увага!
Якщо Ви не виявили наш лист, перевірте папку "Спам" або "Реклама". Додайте адресу health@brovapharma.ua в свій список контактів, щоб Ви могли і надалі отримувати наші повідомлення.
Brovapharma
ОФІЦІЙНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
Мій кошик
Ваш кошик порожній!
0
0 товар на суму:
0.00 грн
Сума замовлення:
0.00 грн
Швидке замовлення
Оформити замовлення
Знижка 10% на перше замовлення після реєстрації!
Виберіть своє місто
Івано-Франківськ Вінниця Дніпро Житомир Запоріжжя Київ Кропивницький Луцьк Львів Миколаїв Одеса Полтава Рівне Суми Тернопіль Ужгород Харків Херсон Хмельницький Черкаси Чернівці Чернігів