Флуметрин — синтетичний піретроїд, має надійну контактну інсектицидну і акарицидну дію проти збудників вароатозу Varroa Destructor. Відрізняється високою акарицидною активністю — до 100%. Паралізує нервову систему кліщів і значно знижує їх популяцію. Діє виключно проти кліщів Varroa Destructor і не шкодить бджолосім’ї.
ТОВ «БРОВАФАРМА» є ексклюзивним імпортером в Україну продуктів торгової марки Варостоп.
Назва препарату | Варостоп |
Артикул | 000009470 |
Штрихкод | |
Номер РП | AA-03661-01-12 |
Групи препаратів | Інсектоакарицидні, Протипаразитарні |
Лікарська форма | Смужки |
Діючи речовини | Флуметрин |
Види тварин | Бджоли |
Застосування | Дезінсекція |
Призначення | Від кліщів |
Показання | Вароатоз; Ектопаразити; Хвороби бджіл |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
Кожна смужка містить:
флуметрин — 3,6 мг
Смужки світло-жовтого кольору, дерев'яні.
Флуметрин — синтетичний піретроїд, має надійну контактну інсектицидну і акарицидну дію проти збудників вароатозу Varroa Destructor. Відрізняється високою акарицидною активністю — до 100%. Паралізує нервову систему кліщів і значно знижує їх популяцію. Діє виключно проти кліщів Varroa Destructor і не шкодить бджолосім’ї. Дані про набуту резистентність кліщів до флуметрину відсутні.
Діагностика, профілактика та лікування бджіл при вароатозі.
Не застосовувати в період медоносу.
Безпосередньо перед застосуванням смужки розгерметизують, розміщують між соторамками — по одній смужці через дві рамки.
Обробка бджолосімей препаратом проводиться:
Дози препарату залежать від сили бджолосім'ї:
Смужки тримати у вулику від 35 днів і довше, але не більше 6 тижнів.
При роботі з препаратом дотримуватися загальних правил гігієни.
У сухому, захищеному від прямих сонячних променів, недоступному для дітей місці, далеко від опалювальних приладів за температури від +15 до +30 °С.
2 роки.
«Прімавет-Софія», Болгарія.
Бджолиний кліщ вароа (Varroa destructor) завдає багато клопоту бджолярам з 50-х років минулого століття. Відтоді пасічники розробляють схеми використання акарицидних ветеринарних засобів для боротьби з цим паразитом.
Відповідно до європейських вимог (Директива 81/852/ЄЕС) щодо акарицидних ветеринарних лікарських засобів, їхня ефективність проти вароа у бджіл повинна сягати 90%. При тривалому застосуванні синтетичні піретроїди мають таку ефективність лише в тому разі, коли у кліща не розвивається стійкість до них. Аби це перевірити, необхідні клінічні випробування, щоб з’ясувати чутливість вароа до конкретного акарициду.
Препарат Варостоп випускає фірма «Прімавет-Софія» у вигляді дерев’яних смужок (кожна містить 3,6 мг флуметрину). У Болгарії він застосовується вже понад 20 років. За цей час проведено сім клінічних випробувань, які довели, що ефективність Варостопу становить більше 98%. Останнє дослідження проводилося у 2017 році на чотирьох болгарських пасіках, і знов препарат продемонстрував ефективність понад 90%, а в окремих бджолиних сім’ях навіть більше 98%.
Випробування довели, що й сьогодні кліщ Varroa destructor є не стійким до Варостопу, а препарат не чинить шкідливого впливу на бджолині сім’ї.
Переваги препарату Варостоп:
Отримати інформацію щодо застосування препарату та його наявності:
https://brovapharma.ua/varostop_10-polosok
#бровафарма #brovapharma #варостоп
Паразитарне захворювання вароатоз — одна з головних патологій європейських медоносних бджіл, яка виникає внаслідок ураження кліщами. Аби бджолині сім’ї нормально розвивалися і давали якісну продукцію, важливо постійно стежити, чи не з’явився у вуликах незваний гість — кліщ бджіл Varroa destructor. Аби попередити появу цього збудника, потрібно вживати профілактичні заходи, а при виявленні — негайно розпочати лікування пасіки, використовуючи препарати проти вароатозу бджіл.
Обираючи засіб для обробки вуликів, слід звертати увагу на три моменти.
Це дозволяє попередити розвиток у кліщів резистентності до засобів.
Наприклад, якщо у минулому сезоні пасіку обробляли синтетичним піретроїдом Варостоп (діюча речовина флуметрин), то наступного разу можна використовувати Аміпін (діюча речовина амітраз — синтетична органічна сполука з групи амідинів) або акарицид, створений на основі натуральних складників Апіхелс (діючи речовини тимол, ментол, евкаліптова олія). Також ротація засобів є ефективною й протягом року, але необхідно дотримуватися рекомендацій щодо їхнього застосування.
Обприскування, обкурювання, аерозольне зрошення дають негайний ефект у перші 24 години. Ефект від засобів тривалої дії, що випускаються у вигляді смужок, плиток, пластин, гелів, з’являється поступово, але й зберігається протягом усього періоду лікування — від 14 до 71 дня, залежно від діючої речовини.
Обприскування, обкурювання швидко вбиває кліщів, але це не означає, що вароатоз переможений. Адже є кліщі, що потрапляють ззовні, а також ті, які виходитимуть з розплоду і продовжуватимуть розмноження. Тому, аби знизити рівень зараженості до безпечного для бджолиної сім’ї, таке лікування слід проводити не менше трьох разів на тиждень.
Препарати тривалої дії впливають і на кліщів, що вийдуть з бджолиним виводком, і на кліщів, що потраплять у вулик ззовні. Засоби для обприскування, обкурювання коштують дешевше, але потребують витрат часу, людської праці, використання транспорту та ін. Вдихання цих препаратів шкідливо для здоров’я бджоляра. До того ж вони забруднюють продукти бджільництва своїми випарами.
Тільки вони дають гарантований ефект, безпечні для бджіл і пасічників та не псують продукти бджільництва. Економити кошти — прекрасне прагнення, але інколи така економія тягне за собою величезні ризики. Зважте, чи готові ви їх перекривати в майбутньому.
Продукти бджільництва — це не лише їжа, а й ліки, тому вкрай важливо, які препарати використовуються для підтримки здоров’я бджіл!
Бджоли, котрі літають в осінньо-зимовий період, провокують повторні вторгнення кліща Varroa destructor ззовні. Цьому сприяють теплі зими останніх років, під час яких бджолині сім’ї продовжують розмножуватися, вирощувати розплід і літати. Збудники вароатозу також не сплять — вони активно плодяться та паразитують.
Кліщі, що залишилися після обробки у серпні-вересні, в умовах теплої осені продовжують розмножуватися і далі заражати бджолині сім’ї. Аби зменшити нашестя кліщів і не дозволити загинути бджолам узимку, слід провести остаточну обробку вуликів у жовтні-листопаді.
Пасічники іноді пропускають весняну обробку, бо переконані, що в осінньому сезоні провели ефективне лікування бджіл від вароатозу. Але кліщі, які перезимували, відновлюють свою активність і завдають шкоди бджолам, ослаблюючи бджолину сім’ю.
Таким чином, щоб врятувати бджіл від загибелі від вароатозу, слід:
Чітко сплановані і системно проведені профілактичні заходи набагато дієвіші за сподівання, що кліщ вароа пройде повз або його шкода не стане для бджіл смертельною.
Ефективне попередження вароатозу та лікування від нього бджіл потребує комплексного підходу і системних дій протягом всього року. Наступні п’ять кроків допоможуть позбавити кліща вароа (Varroa destructor) шансів підривати здоров’я бджіл та знищувати їхні сім’ї.
Під час планування профілактичних та лікувальних заходів необхідно враховувати, що чисельність бджолиного розплоду та популяції кліща вароа змінюються протягом року за певним графіком.
Ефективність лікування підвищується, коли використовують як акарициди, так і механіко-біологічні методи. Вибір зареєстрованого акарицидного ветеринарного лікарського засобу залежить від сезону, життєвого циклу бджіл, інтенсивності розплоду бджолосімей та кліщів. Наприклад, Варостоп безпечно застосовувати на початку весни та наприкінці літа, коли немає медозбору.
Весняна обробка бджіл є важливою, особливо в тих вуликах, де виявлено значну зараженість після зимівлі. Хворі бджоли створюють серйозний ризик для бджолосімей, оскільки наступне лікування можна буде провести лише наприкінці літа після завершення медозбору.
Важливим періодом для лікування є також кінець липня. На графіку видно, що саме в цей час лінії перетинаються — чисельність бджолиного розплоду починає спадати, а популяція кліща, навпаки, вступає в активну фазу розвитку. В цей період рекомендується використовувати смужки Варостоп або гель для застосування у вуликах Апіхелс, що містить тимол, ментол та евкаліптову олію.
Кінець літа й початок осені — найкритичніший період у зараженні кліщем. В цей час збирання меду закінчено, і бджоли готуються до зими. Чисельність бджіл поступово зменшується (деякі вмирають, молодий розплод з’являється повільно), а ступінь зараження продовжує зростати. Основна мета в цей період — максимально зменшити популяцію кліщів та захистити молодих бджіл, які забезпечать виживання бджолосімей взимку. Після закінчення основного медозбору, коли кількість бджолиного розплоду є мінімальною, і перед постановкою бджіл на зимівлю рекомендовано використовувати препарат Аміпін.
Отримати інформацію щодо застосування препарату та його наявності:
https://brovapharma.ua/varostop_10-polosok
https://brovapharma.ua/apihels_50-g
#бровафарма #brovapharma #варостоп #апіхелс