Комплексний препарат на основі бутафосфану і трьох вітамінів групи В має тонізуючу дію, нормалізує метаболічні і регенеративні процеси, стимулює білковий, вуглеводний і жировий обмін, підвищує резистентність організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища, інфекцій і токсинів, сприяє росту та розвитку тварин і птиці.
Назва препарату | Фос-Бевіт |
Артикул | 000010920 |
Штрихкод | 4820012501670 |
Номер РП | АВ-04934-01-13 |
Групи препаратів | Вітамінно-мінеральні, Імуностимулятори, Гепатопротектори |
Лікарська форма | Розчин |
Діючи речовини | Вітамін B12 / ціанокобаламін, Вітамін B9 / фолієва кислота, Вітамін B3 / PP / нікотинамід, Бутафосфан |
Види тварин | ВРХ, Вівці, Кози, Свині, Коні, Собаки, Коти, Хутрові звірі |
Застосування | Перорально з водою, Підшкірно, Внутрішньовенно, Внутрішньом'язово |
Призначення | Для опорно-рухового апарату, Для печінки |
Показання | Авітаміноз; Анемія; Вітаміни; Гепатит; Кровотворення; Отруєння; Стрес |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
1 мл препарату містить:
бутафосфан — 100 мг
вітамін В3 (нікотинамід) — 5 мг
вітамін В9 (фолієва кислота) — 1,5 мг
вітамін В12 (ціанокобаламін) — 0,05 мг
Розчин світло-жовтого або червоного кольору, прозорий.
Комплексний препарат на основі бутафосфану і трьох вітамінів групи В має тонізуючу дію, нормалізує метаболічні і регенеративні процеси, стимулює білковий, вуглеводний і жировий обмін, підвищує резистентність організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища, інфекцій і токсинів, сприяє росту та розвитку тварин і птиці.
Бутафосфан — органічна сполука фосфору, стимулює синтез протеїнів, нормалізує функції печінки, підвищує неспецифічну резистентність організму, сприяє утворенню кісткової тканини, нормалізує рівень гідрокортизону під час стресу. Не накопичується в організмі і не дає побічних ефектів, як стимулюючі засоби і неорганічний фосфор.
Нікотинамід стимулює продукування нікотинаденіндінуклеотидфосфату (НАДФ) і нікотинаденіндінуклеотиду (НАД), які регулюють більшість окислювально-відновних реакцій, нормалізує багато обмінних процесів, зокрема енергетичний обмін. Бере участь у метаболізмі білків, жирів, амінокислот, пуринів, тканинному диханні, глікогенолізі, допомагає протистояти інфекційним захворюванням, має дезінтоксикаційні властивості, швидко розподіляється в тканинах і проходить через плацентарний бар’єр. У печінці метаболізується до N-метилнікотинаміду, метилпірідонкарбоксамідів, глюкуроніду і комплексу з гліцином, виводиться нирками.
Фолієва кислота — один із ферментів синтезу амінокислот, присутня в обміні холіну, в організмі відновлюється до тетрагідрофолієвої кислоти — коферменту, який бере участь у багатьох процесах метаболізму. Сприяє синтезу амінокислот, нуклеїнових кислот, піримідинів, пуринів, стимулює процес кровотворення (частково еритропоез), необхідна для нормального утворення і дозрівання мегалобластів.
Ціанокобаламін активує обмін вуглеводів, білків і ліпідів, сприяє синтезу лабільних груп в утворенні холіну, метіоніну, нуклеїнових кислот, креатину, накопиченню в еритроцитах сполук із сульфгідрильними групами, стимулює функцію кісткового мозку, необхідну для нормобластичного еритропоезу, нормалізує функціонування печінки і нервової системи, проникає через плацентарний бар’єр, активує систему згортання крові, у високих дозах підвищує тромбопластичну активність і активність протромбіну. Разом з фолієвою кислотою необхідний для утворення еритроцитів у кістковому мозку. В організмі зв’язується з білками на 90%, виводиться нирками і з жовчю.
Застосовують коням, великій рогатій худобі, свиням, вівцям, козам, собакам, котам, хутровим звірам при порушенні обміну речовин, нестачі вітамінів, як стимулюючий і тонізуючий засіб для підвищення опірності організму до захворювань різної етіології (інфекції, отруєння), поліпшення росту і розвитку тварин, у комплексній терапії при недостатності кальцію і магнію, при родах, післяродових ускладненнях (післяродовий парез), у період одужання, після операцій, стресів, для нормалізації кровотворення і функціонування печінки, при підвищеній фізичній активності коней (за 2-3 доби до змагань або передбачуваних навантажень).
Відсутні.
Препарат застосовують внутрішньом’язово, підшкірно або внутрішньовенно. Вводять повільно 1 раз на добу, курс — 4-5 днів. Дози на 10 кг маси тіла становлять:
Ін’єкцію більше 10 мл ділять на кілька частин і вводять у різні місця.
Не вводити в одне місце більше як 10 мл препарату.
В упаковці виробника, у сухому, темному місці за температури від +4 до +25 °С.
Після відкриття флакона препарат зберігати щільно закритим та використати протягом 20 діб.
1 рік.
Перехід від вагітності до лактації для молочних корів та кіз є періодом великого метаболічного стресу. Метаболічні механізми у ранній лактації спрямовують поживні речовини у молочні залози і часто за рахунок інших тканин організму.
Однак споживання корму в цей період помітно знижується. А використання поживних речовин для вироблення молока продовжується, незважаючи на недостатнє споживання енергії, і призводить до негативного енергетичного балансу у корови чи кози в післяродовий період. Тобто тварина витрачає більше поживних речовин, ніж може спожити з кормом.
Післяродовий період — це час найбільшого ризику виникнення захворювань і вибраковки, тому що корови та кози з тривалим негативним енергетичним балансом більш піддаються хворобам. В них для підтримання життєдіяльності та продуктивності використовуються запаси жиру, через що розвивається кетоз.
Кетоз зазвичай виникає або через відсутність достатньої кількості попередників глюкози, доступних для виробництва енергії, або через зниження здатності печінки виробляти глюкозу, і характеризується підвищеною концентрацією кетонових тіл ацетоацетату, ацетону та бетагідроксибутирату в крові, молоці та сечі.
Кетонові тіла та мобілізований жир навантажують печінку, сприяють її ожирінню та отруюють організм. Як клінічний, так і субклінічний кетоз пов'язані з іншими післяродовими захворюваннями, такими як метрит, мастит, зміщення сичуга, некробактеріоз копит, ламініт, кісти яєчників. Це гарантовано призводить до зменшення молочної продуктивності, зниження вірогідності першого зачаття і тривалим періодам між родами, що, в свою чергу, спричиняє збільшення кількості ялових тварин в стаді.
З наслідками кетозу та переліченими хворобами боротися важко та дорого. Нерідко їх неможливо подолати, і тварина вибуває зі стада. Отже треба шукати способи попереджувати кетоз і одним з них є використання комплексного вітамінно-мінерального препарату Фос-Бевіт.
В своєму складі Фос-Бевіт містить бутофосфан та три вітаміни групи В.
Ключова комбінація бутафосфану та вітаміну B12 доступна в світі ветеринарії з 1958 року. Нещодавні дослідження показали, що вона суттєво впливає на метаболізм вуглеводів і ліпідів.
Дослідження 1970-1994 років були зосереджені, в основному, на коровах, схильних до ризику метаболічних і репродуктивних захворювань у сухостійний період, та довели ефективність цієї комбінації в профілактиці кетозу.
Дослідження 2000-х показали ефективність комплексу у профілактиці та лікуванні субклінічного та вторинного кетозу, а також доцільність використовувати його як допоміжну терапію після операцій у корів зі зміщенням сичуга, при молочній лихоманці, для поліпшення післяопераційної активності рубця, при інволюції матки та для профілактики маститу у лактуючих тварин.
Окрім бутафосфану та вітаміну B12 Фос-Бевіт містить нікотинамід (вітамін В3) та фолієву кислоту (вітамін В9). Ці вітаміни вливають на метаболізм вуглеводів та жирів. Комплексна дія вітамінів групи В покращує ефективність виробництва енергії з пропіонату, тим самим потенційно збільшуючи глюконеогенез. Фосфор функціонує як важлива система буферизації водню в крові та є критично важливим компонентом нуклеїнових кислот — аденозинтрифосфату та аденозинмонофосфату. Клінічно фосфор важливий для молочних корів та кіз через його роль у післяродовому парезі.
Досвід метафілактичного використання Фос-Бевіту за 1-2 тижні до родів, в день родів та на другий день після них показав, що препарат знижує ймовірність післяродових захворювань, зокрема субклінічного кетозу та зміщення сичуга. Фос-Бевіт також підвищує вірогідність першого зачаття. Зменшує концентрацію бетагідроксибутирату у сироватці крові та збільшує концентрацію Ca та P, що попереджає гіпокальціємію.
Рекомендована доза Фос-Бевіту становить 5 мл на 100 кг маси тіла протягом 5 днів між останнім та передостаннім тижнем вагітності, а також в перші 2 дні після родів.
Фос-Бевіт можна використовувати і в комплексі з препаратами ДАЄвіт та Метон у таких дозах:
Таким чином, застосування Фос-Бевіту допомагає: