Ципрофлоксацин — антибіотик із групи фторхінолонів широкого спектра бактерицидної дії. Інгібує ДНК-гірази та пригнічує синтез бактеріальної ДНК. Діє на грамнегативні мікроорганізми у період спокою і поділу та спричиняє лізис клітинної стінки.
Назва препарату | Цифловет краплі очні та вушні |
Артикул | 000018810 |
Штрихкод | 4820012505784 |
Номер РП | АВ-09699-01-24 |
Групи препаратів | Антимікробні, Протизапальні |
Лікарська форма | Каплі, Суспензія |
Діючи речовини | Ципрофлоксацину гідрохлорид |
Види тварин | Собаки, Коти |
Застосування | Зовнішньо |
Призначення | Для очей, Для вух |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
Розчин безбарвний або світло-жовтого кольору.
1 мл містить:
ципрофлоксацин гідрохлористий — 4,5 мг
Ципрофлоксацин — антибіотик із групи фторхінолонів широкого спектра бактерицидної дії. Інгібує ДНК-гірази та пригнічує синтез бактеріальної ДНК. Діє на грамнегативні мікроорганізми у період спокою і поділу та спричиняє лізис клітинної стінки — Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus spp., Citrobacter spp., Klebsiella spp., Enterobacter spp., Vibrio spp., Campylobacter spp., Hafnia spp., Providencia stuartii, Haemophilus spp., Pasteurella multocida, Pseudomonas spp., Gardnerella spp., Neisseria spp., Moraxella catarrhalis Acinetobacter spp., Brucella spp., на грампозитивні мікроорганізми в період поділу — Staphylococcus spp., Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae, Corynebacterium diphtheriae, Listeria monocytogenes, на хламідії Chlamydia spp. та мікоплазми Mycoplasma spp., Mycobacterium spp.
При місцевому застосуванні швидко всмоктується. Концентрація ципрофлоксацину в плазмі крові після інстиляції в кон'юнктиву 2 крапель розчину 0,3% кожні 2 години протягом 2 днів, а потім кожні 4 години протягом 5 днів коливається від значень, що не піддаються кількісній оцінці (<1 нг/мл), до 4,7 нг/мл. Період напіввиведення з передньої камери ока — 2 години. При закапуванні в очі концентрація в крові не перевищує 2,5 нг/мл, при закапуванні у вуха — максимальна концентрація в крові спостерігається через 15-90 хвилин.
З білками плазми крові зв'язується на 16-43%, період напіввиведення з плазми — 3-5 годин. Присутній у плазмі крові переважно в неіонізованій формі. Вільно розподіляється в тканинах і рідинах організму. Vd в організмі становить 2-3 л/кг. Концентрація в тканинах значно перевищує концентрацію в сироватці крові. Метаболізується в печінці. У крові можуть виявлятися чотири метаболіти ципрофлоксацину в невеликих концентраціях: диетилципрофлоксацин (М1), сульфоципрофлоксацин (М2), оксоципрофлоксацин (М3), формілципрофлоксацин (М4), три з яких (М1-М3) проявляють антибактеріальну активність in vitro. Вона схожа на антибактеріальну активність налідиксової кислоти. Антибактеріальна активність in vitro метаболіту М4 (присутній у меншій кількості) більше схожа на активність норфлоксацину.
Ципрофлоксацин виводиться з організму переважно нирками шляхом клубочкової фільтрації і канальцевої секреції, невелика кількість — через ШКТ. Протягом 24 годин з сечею у незміненому вигляді виводиться 15-50% дози, у вигляді метаболітів — 10-15%. З калом у незміненому вигляді та у вигляді метаболітів протягом 5 діб виводиться приблизно 20-40%.
Лікування собак, котів, дрібних екзотичних і декоративних тварин за гострих та хронічних запалень очей і вух інфекційного та травматичного походження — кон’юнктивіт, блефарит, кератит, кератокон’юнктивіт, іридіт, іридоцикліт, виразки та ерозії рогівки, захворювання очей після травм або потрапляння чужорідних тіл, інфекційні отит і оторея.
Не застосовувати тваринам із підвищеною чутливістю до діючої речовини препарату, при вірусних та грибкових ураженнях очей та вух, під час вакцинації.
Обережно використовувати вагітним тваринам та тваринам віком до 7 днів.
Препарат закапують в кон’юнктивальний мішок по 1-2 краплі 2-4 рази на день, у складних випадках — по 1-2 краплі кожні 2-3 години, 1-2 дні, в слуховий прохід — по 1-4 краплі (залежить від маси тварини) 2-3 рази на день.
За наявності гнійних або слизисто-гнійних виділень попередньо проводять гігієнічну обробку очей та вух: спочатку закапують 3-4 краплі й стерильним марлевим тампоном видаляють виділення, після чого закапують 1-2 краплі.
Курс лікування до повного одужання становить 5-10 днів.
При застосуванні в рекомендованих дозах побічних ефектів, як правило, не виникає.
При закапуванні в очі інколи можливі місцеві подразнення, свербіння, сльозовиділення, які швидко проходять, зрідка — алергічні реакції, а при тривалому застосуванні — кератит або відкладення на рогівці.
Під час вагітності, лактації використовувати обережно.
Не застосовувати під час вакцинації.
Персонал, який працює з препаратом, повинен дотримуватися правил гігієни та безпеки, що прийняті при роботі з ветеринарними препаратами.
При потраплянні на шкіру, слизові оболонки або в очі необхідно промити їх великою кількістю проточної води.
У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +10 до +25 °С.
Після відкриття флакона препарат використати протягом 30 діб.
2 роки.