Засоби для наркозу та седації виробництва ТОВ “Бровафарма”
Під час проведення хірургічних маніпуляцій питання знеболення та наркозу для тварин завжди має вирішувати лікар ветеринарної медицини. Обираючи препарати для цього, лікар враховує вид тварини, її вік, стан (виснаженість, патології, вагітність), а також ступень складності хірургічного втручання.
Для деяких маніпуляцій достатньо анальгетиків для місцевого або загального знеболювання, для інших потрібен місцевий наркоз або епідуральна анестезія. Проте у більшості випадків лікарю доводиться комбінувати різні види наркозу. Головна мета, щоб тварина залишалася нерухомою й дозволила виконати необхідну операцію. Також важливо, аби вона максимально швидко і легко вийшла із стану наркозу.
Загальне знеболювання, наркоз — це штучно спричинений стан тварини, який характеризується глибоким, але оборотним пригніченням функцій центральної нервової системи внаслідок застосування ветеринарних седативних препаратів та ветеринарних препаратів для наркозу. Супроводжується втратою свідомості, різних видів чутливості, пригніченням рефлекторної активності. Глибокому наркозу також притаманні розслаблення м’язів, виражене пригнічення важливих функцій організму. При цьому зберігається діяльність життєво важливих центрів — судинорухового, дихального та гладеньких м’язів.
Препарати для седації і наркозу потрібні, щоб:
- зменшити психічні травми й негативні емоції;
- відключити больову чутливість (аналгезія);
- блокувати небажані реакції;
- пригнічувати захисні рухові реакції та запобігати підвищенню м’язового тонусу у відповідь на больовий подразник.
Сучасна ветеринарна анестезіологія має великий спектр методів і засобів для підтримування адекватного знеболювання і регуляції основних життєвих функцій організму під час операції та в перші години після неї. З кожним роком ці можливості розширюються.
Компанія “Бровафарма” має у своєму портфелі арсенал препаратів для седації та наркозу, що дають різний знеболювальний (анальгезуючий) ефект залежно від їх застосування й належать до різних груп седативних та ветеринарних препаратів для наркозу залежно від їх впливу на організм тварини.
Ацепромал (ацепромазин) — транквілізатор, має седативну дію, забезпечує міорелаксацію (розслаблення м’язів), знижує спонтанну активність, має спазмолітичні властивості. Анальгетичний ефект дуже слабкий, тому препарат не рекомендується застосовувати окремо, не комбінуючи з іншими засобами для наркозу.
Седацил (ксилазину гідрохлорид) має виражений седативний і короткотривалий (до 30 хвилин) знеболювальний ефект. Потребує обережного використання тваринам з аритмією та іншими захворюваннями серця, печінки, нирок тощо.
Медісон (медетомідину гідрохлорид) відомий, як Домітор — має седативну, гіпнотичну та анальгезуючу дію, частіше використовується для домашніх і диких тварин у комбінації з кетаміном. Єдиний із засобів, що має антидот Реверсон (атипамезол) для більш швидкого виведення тварини з наркозу, викликаного Медісоном. Застосовується в дозах у двічі менших за кількість введеного Медісону.
Тіопенат (тіопентал натрію) — барбітурат, що викликає короткотривалу анестезію, застосовується тільки внутрішньовенно, має слабковиражені анальгезуючі властивості. Не підходить для підтримання анестезії шляхом введення додаткових доз, оскільки має здатність накопичуватися та повільно виводитися з організму.
Каліпсовет плюс (кетаміну гідрохлорид) — має анальгетичну та наркотичну дію, характеризується глибокою анальгезією, мінімально пригнічує дихання, спроможний злегка розслабляти м’язи. Можна вводити внутрішньовенно та внутрішньом’язово домашнім і екзотичним тваринам як окремо, так і в різних комбінаціях з вищеназваними препаратами. Згідно з законодавством України кетамін відпускається лише по ліцензії, яка дає право на його зберігання та застосування!
Чому варто обрати Медісон
Останнім часом популярність у лікарів ветеринарної медицини завоював препарат Медісон (розчин медетомідину гідрохлориду 0,1%).
Медісон зручний у використанні та має антидот Реверсон, що дозволяє швидко вивести тварину з наркозу. Це дуже важливо, коли під час операції виникають непередбачувані обставини — різке погіршення стану тварини, зупинка дихання тощо. Інколи швидке виведення з наркозу допомагає врятувати тварині життя.
Крім того, Медісон:
- безпечний та ефективний компонент комбінованого наркозу;
- застосовується для премедикації під час хірургічних втручань багатьох видів;
- підсилює дію інших наркотичних засобів;
- мінімально впливає на дихальний центр;
- забезпечує м’який вихід з наркозу навіть без застосування антидоту.