Тулатроміцин — напівсинтетичний антибіотик групи макролідів. Відрізняється пролонгованою дією (частково завдяки наявності трьох аміногруп) і має хімічну підкласову назву тріамілід.
Як і інші макроліди, пригнічує біосинтез основних білків шляхом селективного зв’язування з 50S рибосомальними субодиницями бактерій та стимулює дисоціацію пептидил-тРНК від рибосоми під час транслокації. Інгібування біосинтезу бактеріальних протеїнів обумовлює його бактеріостатичну дію на чутливих збудників.
Назва препарату | Туламін |
Артикул | 000018758 |
Штрихкод | 4820012505753 |
Номер РП | AB-09698-01-24 |
Групи препаратів | Антимікробні |
Лікарська форма | Розчин |
Діючи речовини | Тулатроміцин |
Види тварин | ВРХ, Вівці, Свині |
Застосування | Внутрішньом'язово, Підшкірно |
Призначення | Для органів дихання |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
Розчин безбарвний або світло-жовтого кольору.
1 мл містить:
тулатроміцин — 100 мг.
Тулатроміцин — напівсинтетичний антибіотик групи макролідів. Відрізняється пролонгованою дією (частково завдяки наявності трьох аміногруп) і має хімічну підкласову назву тріамілід.
Як і інші макроліди, пригнічує біосинтез основних білків шляхом селективного зв’язування з 50S рибосомальними субодиницями бактерій та стимулює дисоціацію пептидил-тРНК від рибосоми під час транслокації. Інгібування біосинтезу бактеріальних протеїнів обумовлює його бактеріостатичну дію на чутливих збудників.
In vitro активний проти грамнегативних бактерій — Mannheimia haemolytica, Pasteurella multocida, Histophilus somni, Mycoplasma bovis, Actinobacillus pleuropneumoniae, Haemophilus parasuis, Bordetella bronchiseptica, грампозитивних бактерій — Mycoplasma hyopneumoniae, а також проти бактерій Dichelobacter nodosus, Moraxella bovis та інших, які спричиняють респіраторні захворювання у великої рогатої худоби та свиней.
В експериментальних дослідженнях тулатроміцин проявив імуномодулюючу та протизапальну дію. У поліморфно-ядерних клітинах великої рогатої худоби та свиней (нейтрофіли) сприяв апоптозу (запрограмованій загибелі клітин) і кліренсу апоптичних клітин макрофагами. Завдяки цьому знижувалося продукування протизапальних медіаторів лейкотрієнів В4 та CXCL-8 та збільшувалося вироблення протизапальних та лізис-ліпідів ліпоксину А4.
Після одноразової ін'єкції 2,5 мг на 1 кг маси тіла тулатроміцин швидко та інтенсивно адсорбується, добре розподіляється по органах і тканинах та повільно виводиться.
Після одноразового підшкірного введення ВРХ максимальна концентрація (Сmах) у плазмі крові становить близько 0,5 мкг/мл, після внутрішньом’язового введення свиням — 0,6 мкг/мл, вівцям — 1,19 мкг/мл. Сmах досягається у ВРХ та свиней приблизно через 30 хвилин, у овець — через 15 хвилин. Вміст тулатроміцину в легеневому гомогенаті значно більше, ніж у плазмі крові. Велика кількість акумулюється в нейтрофілах та альвеолярних макрофагах. Концентрація тулатроміцину in vivo у місці уражень легень невідома. Пікові концентрації супроводжуються повільним зниженням у плазмі крові з періодом напіввиведення (t1/2) у ВРХ — 90 годин, у свиней — 91 година, у овець 69,7 години. Зв’язування з білками плазми крові у ВРХ та свиней приблизно 40%, у овець — 60-75%. Біодоступність після підшкірного введення ВРХ наближається до 90%, після внутрішньом’язового введення свиням вона становить 88%, вівцям — 100%.
Лікування та метафілактика захворювань, які спричинені мікроорганізмами, чутливими до тулатроміцину:
- велика рогата худоба — захворювання органів дихання, інфекційний кератокон’юнктивіт;
- свині — захворювання органів дихання;
- вівці — інфекційний пододерматит (копитна гниль).
Не використовувати тваринам із підвищеною чутливістю до тулатроміцину та інших макролідів, тваринам, молоко яких вживають в їжу люди, тільним коровам за 2 місяці до отелення, якщо їхнє молоко вживатимуть люди.
Не застосовувати одночасно з іншими макролідами та лінкозамідами.
Препарат застосовують одноразово, у дозі 1 мл на 40 кг маси тіла (2,5 мг тулатроміцину на 1 кг маси тіла):
Лікувати захворювання органів дихання рекомендується на ранніх стадіях і оцінювати реакцію на препарат протягом 48 годин після ін'єкції. Якщо клінічні ознаки респіраторного захворювання зберігаються або посилюються чи виникає рецидив, слід використати інший антибіотик і продовжити лікування до повного зникнення симптомів хвороби.
Для точного дозування потрібно знати масу тіла тварини, щоб уникнути передозування або застосування дози меншої за терапевтичну. Для багаторазового введення рекомендується використовувати багатодозовий ін’єктор з аспіруючою голкою, щоб повторно не проколювати пробку флакона.
При метафілактиці препарат застосовувати свиням за 2-3 доби до появи клінічних ознак хвороби.
Ін’єкції об’ємом більше наведених нижче значень ділять на кілька частин і вводять у різні місця: ВРХ — 7,5 мл, свині — 2 мл.
Підшкірне введення ВРХ часто спричиняє больові реакції та набряки у місці ін’єкції, які можуть зберігатися до 30 днів. У свиней після внутрішньом’язової ін’єкції таких реакцій не спостерігається, у овець може статися короткочасне тремтіння голови, свербіж у місці ін’єкції. Ці симптоми швидко зникають без спеціального лікування.
Перед використанням препарату слід провести тест на чутливість бактерій до його діючої речовини. Якщо це неможливо, терапія має базуватися на місцевій епізоотичній інформації про сприйнятливість бактерій-мішеней.
Безпечність застосування під час вагітності та лактації не встановлена. В ці періоди препарат призначають після оцінки лікарем ветеринарної медицини користі/ризику для здоров'я тварини.
При використанні з іншими макролідами та лінкозамідами можливий розвиток перехресної резистентності.
Після останнього застосування препарату забій великої рогатої худоби на м'ясо дозволяється через 22 доби, свиней — через 13 діб, овець — через 16 діб. М’ясо, отримане раніше вказаного терміну, утилізують або згодовують непродуктивним тваринам, залежно від висновку лікаря ветеринарної медицини.
Персонал, який працює з препаратом, повинен дотримуватися правил гігієни та безпеки, що прийняті при роботі з ветеринарними препаратами.
При потраплянні засобу на шкіру, слизові оболонки та в очі необхідно промити їх великою кількістю проточної води.
У сухому, темному, недоступному для дітей місці за температури від +4 до +28 °С.
Після відкриття флакона препарат використати протягом 28 діб.
2 роки.