Комбінація пропіленгліколю, метіоніну, комплексу вітамінів групи В та есенціальних елементів підвищує енергетичний потенціал, стимулює обмінні процеси у корів, схильних до захворювання на кетоз.
Назва препарату | Нормотел |
Артикул | 000013684 |
Штрихкод | 4820012503438 |
Номер РП | AB-06670-04-16 |
Групи препаратів | Регулятори травлення, Вітамінно-мінеральні, Гепатопротектори |
Лікарська форма | Розчин |
Діючи речовини | Холіну хлорид, Пантотенат кальцію, Метіонін, Селен, Вітамін B12 / ціанокобаламін, Вітамін B3 / PP / нікотинамід, Кобальт, Цинк, Пропіленгліколь |
Види тварин | ВРХ |
Застосування | Перорально з кормом, Перорально з водою, Перорально |
Призначення | Для стимуляції обміну речовин, Для печінки |
Показання | Вітаміни; Кетоз; Мікроелементи; Отруєння; Токсикоз |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
1 мл кормової добавки містить:
пропіленгліколь — 0,78 мл
метіонін — 15 мг
холіну хлорид — 15 мг
вітамін В3 (нікотинамід) — 15 мг
вітамін В12 (ціанокобаламін) — 0,001 мг
пантотенат кальцію — 0,3 мг
цинк — 3 мг
селен — 0,03 мг
кобальт — 0,015 мг
Рідина безбарвна або світло-рожевого кольору, прозора.
Комбінація пропіленгліколю, метіоніну, комплексу вітамінів групи В та есенціальних елементів підвищує енергетичний потенціал, стимулює обмінні процеси у корів, схильних до захворювання на кетоз.
Пропіленгліколь знижує молярне співвідношення оцтової та пропіонової кислот у рубці корів, концентрацію вільних жирних кислот і бета-гідроксибутирату, вміст триацилгліцеринів у печінці і концентрацію кетонових тіл у молоці. Підвищує ефективність відтворення тварин, енергетичний баланс корів у період ранньої лактації, сприяє збільшенню надоїв.
Метіонін — незамінна амінокислота, має метаболічну, гепатопротекторну дію, бере участь в обміні сірковмісних амінокислот, у синтезі адреналіну, креатиніну та інших біологічно важливих сполук, активує дію гормонів, вітамінів, ферментів, білків, знижує концентрацію холестерину і підвищує концентрацію фосфоліпідів крові.
Холіну хлорид умовно належить до вітамінів групи В, відіграє важливу роль в обміні фосфоліпідів та їхньому синтезі у печінці.
Нікотинамід бере участь у метаболізмі жирів, протеїнів, амінокислот, пуринів, тканинному диханні та глікогенолізі.
Ціанокобаламін як метаболіт активує обмін вуглеводів, білків та ліпідів, сприяє синтезу лабільних груп в утворенні холіну, метіоніну, нуклеїнових кислот, нормалізує функціонування печінки та нервової системи, активізує зсідання крові.
Пантотенат кальцію легко всмоктується у кишечнику та розщеплюється, звільняючи пантотенову кислоту, яка є незамінним структурним компонентом коферменту А, що відіграє важливу роль в обмінних процесах — синтезі та окисленні жирних кислот, циклі Кребса та інших біохімічних реакціях.
Цинк бере участь в обміні нуклеїнових кислот і синтезі білків.
Селен є есенціальним нутрієнтом, входить до складу різних ферментів антиоксидантної дії, які відповідають за захист ліпідів клітинних стінок від перекисного окиснення.
Кобальт бере участь в утворенні крові, є каталізатором ряду ферментів, сприяє біосинтезу вітаміну В12 кишковою мікрофлорою в тонкому відділі кишечнику.
Лікування тільних та лактуючих корів при субклінічному і клінічному кетозі, профілактика корів до та після отелення з метою підвищення продуктивності і нормалізації обміну речовин.
Не призначати коровам із підвищеною чутливістю до діючих речовин кормової добавки.
Препарат застосовують індивідуально, з водою або кормом та нерозведеним, використовуючи гумову пляшку або дренчер, а також груповим методом у таких дозах:
При значному передозуванні у тварин може спостерігатися зниження апетиту, потреби у споживанні води, розлад ШКТ.
У сухому, темному місці за температури від +5 до +25 °С.
Після відкриття флакона препарат використати протягом 30 діб, водний розчин препарату — протягом 48 годин.
2 роки.
В Україні в господарствах із високою продуктивністю у великої рогатої худоби часто діагностують кетоз. Ця патологія обміну речовин виникає внаслідок використання для годівлі тварин концентрованих кормів. Але світовий досвід молочного тваринництва свідчить, що високої молочної продуктивності не можна досягти без збільшення питомої ваги цих кормів у раціонах. Саме тому надають великого значення годівлі великої рогатої худоби відповідно до її фізіологічного стану та продуктивних якостей.
Кетоз — захворювання жуйних тварин, яке характеризується порушенням вуглеводно-ліпідного і білкового обміну, супроводжується утворенням великої кількості кетонових тіл в організмі. Через це страждають ендокринна система, печінка, серце, нирки та інші органи. На кетоз хворіють, як правило, високопродуктивні корови в період найвищої лактації, тобто в перші дні після отелення, точніше — в перші 25 днів.
Основні причини виникнення кетозу:
Через ці етіологічні фактори в період сухостою у корів порушуються обмінні процеси, спостерігається ожиріння, а після отелення — від’ємний енергетичний баланс. В наслідок цього зростає утворення та накопичення кетонових тіл в організмі й розвивається кетоз, гепатоз, метрити, імунодефіцит, дистрофічні зміни в нирках, серці, печінці та інших органах. Крім того, спостерігається дисфункція гіпофізу, наднирників, підшлункової та щитоподібної залоз. При появі цих захворювань корови після отелення не вчасно приходять в охоту, втрачають молочну продуктивність та вагу. Збитки господарств від перелічених хвороб високопродуктивних корів зумовлені зменшенням продуктивного періоду життя тварини на 2-4 роки, зниженням молочної продуктивності на 30-50%, втратою живої ваги до 25% та вибраковуванням тварин, а також народженням нежиттєздатного потомства.
Для ранньої діагностики кетозу у корів, особливо субклінічного перебігу, необхідно досліджувати кров, сечу та молоко на вміст кетонових тіл за допомогою кетометрів та діагностичних смужок.
Найпоширенішим методом діагностики є виявлення в сироватці крові бетагідроксибутирату (БГБ) на п'ятий-сьомий день після отелення, адже цей вид кетонових тіл є стабільнішим за ацетон й ацетоацитат.
Захворювання діагностують, коли показник БГБ в сироватці крові вище за 1,2 ммоль/л, але в промислових господарствах лікування корів від кетозу починають вже при показнику 1 ммоль/л.
Лікування корів, які захворіли на кетоз, має декілька підходів:
В перший день лікування одноразово вводять 7-10 мл Демезону підшкірно. Це підвищує вміст цукру в крові й глікогену в печінці за рахунок мобілізації жирів і катаболізму білків. При цьому збільшується кількість амінокислот в крові. Якщо причиною кетозу є порушення вуглеводно-жирового обміну, лікування має бути спрямоване на відновлення нормального рівня глюкози в крові і створення депо глікогену в печінці шляхом введення в раціон легкозасвоюваних вуглеводів (патоки, цукрового буряка тощо). Співвідношення цукрів та протеїнів у раціоні має дорівнювати 1:1 — 1:1,5. У важких випадках захворювання внутрішньовенно вводять розчин глюкози 20-40% та броваглюкіну у дозі 200-250 мл, раз на добу, 2-3 дні.
При лікуванні кетозу добре зарекомендував себе розчин для перорального застосування Нормотел, який дають коровам в дозі 350-400 мл на тварину курсом 4-5 днів, поки не зникнуть симптоми захворювання. Це комплексний препарат, який містить холін, кобальт, селен, цинк, кальцій, вітаміни групи B, пропіленгліколь, метіонін і сприяє швидкому одужанню тварин. Нормотел підвищує енергетичний потенціал, стимулює обмінні процеси у високопродуктивних корів та відтворює їхню продуктивність.
Для стимулювання метаболізму й нормалізації функцій печінки в схемі лікування обов’язково використовувати розчин для ін’єкцій ФосБевіт. Препарат містить бутафосфан і вітаміни групи В — нікотинамід, фолієву кислоту та ціанокобаламін, і є ефективним у схемі з вищевказаними засобами. Його вводять внутрішньом’язово в дозі 20-25 мл на тварину, курсом 3 дні.
Наведена схема лікування кетозу у корів апробована в 37 господарствах України і демонструє високу лікувальну та економічну ефективність.