Повідон-йод (полівінілпіролідону йодид) — комплекс йоду з полівінілпіролідоном, який справляє бактерицидну дію на грампозитивних та грамнегативних бактерій, а також має віруліцидну, фунгіцидну, спорицидну, антипротозойну дію.
Назва препарату | Комбійод |
Артикул | 000017637 |
Штрихкод | 4820012505173 |
Номер РП | АВ-09529-01-21 |
Групи препаратів | Антимікробні, Дезінфектанти |
Лікарська форма | Розчин |
Діючи речовини | Повідон-йод, Натрію селеніт |
Види тварин | Індики, Кури |
Застосування | Перорально з водою |
Призначення | Для лікування ШКТ |
Показання | Діарея; Ентерит |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
1 мл препарату містить:
повідон-йод — 200 мг
натрію селеніт — 1,2 мг
Розчин червоно-коричневого кольору зі слабким запахом йоду.
Повідон-йод (полівінілпіролідону йодид) — комплекс йоду з полівінілпіролідоном (ПВП), який справляє бактерицидну дію на грампозитивних та грамнегативних бактерій, а також має віруліцидну, фунгіцидну, спорицидну, антипротозойну дію.
Під час контакту зі слизовими оболонками та ураженими тканинами з йод-полімерного комплексу виділяється активний йод. Він вступає в реакцію з окиснювальними сульфідними (SH–) й гідроксильними (ОН–) групами амінокислот, що входять до складу ферментів і структурних білків мікроорганізмів, та інактивує або руйнує їх.
При комплексоутворенні з ПВП йод втрачає свою подразнювальну дію, яка притаманна спиртовим розчинам йоду. Завдяки великому розміру комплексної молекули повідон-йод практично не проникає через біологічні бар'єри, і системна дія йоду майже не проявляється. В комплексі з допоміжними речовинами повідон-йод дає антисептичний та протизапальний ефект.
Резистентності до повідон-йоду у мікроорганізмів не виникає.
Довготривале застосування препарату може призвести до часткового всмоктування йоду у тонкому кишечнику. Протягом 2 годин після всмоктування він розподіляється у міжклітинному просторі, накопичується у щитоподібній залозі, нирках, шлунку, молочних та слинних залозах. Концентрація у плазмі крові може сягати 10 нг/мл. При цьому концентрація йоду у молоці, слині та шлунковому соці у 30 разів вище за його вміст у плазмі крові. Йод виводиться в основному з сечею, меншою мірою — легенями, а також з калом.
Йод є однією зі складових тироксину й трийодтироніну — гормонів щитоподібної залози, які регулюють майже всі основні види обміну речовин. Тироксин відповідає за енергетичний обмін і термогенез в організмі, є каталізатором вироблення енергії в клітинах.
Селен відіграє значну роль в утворенні понад 30-ти необхідних організму гормонів, ферментів та інших біологічно-активних речовин, стимулює еритроцитопоез, покращує живлення клітин киснем.
Лікування та профілактика курчат-бройлерів, курей, індиків за захворювань, що спричинені бактеріями, вірусами, міксоміцетами, найпростішими, чутливими до йоду, та за порушень обміну речовин.
Не застосовувати птиці з підвищеною чутливістю до йоду та інших компонентів препарату, порушеннями функцій щитоподібної залози (гіпертиреоз та інші патології), нирковою недостатністю.
Препарат розводять у питній воді безпосередньо перед застосуванням і дають перорально у дозі 0,02 мл (це еквівалентно 4 мг повідон-йоду й 24 мкг натрію селеніту) на 1 кг маси тіла або 200 мл препарату на 1000 л питної води. Курс становить 5-7 днів, у складних випадках — до 10 днів або 5 днів і через тиждень ще 5 днів.
Дози препарату розраховані для питної води, рН якої не нижче ніж 6-7. При застосуванні більш жорсткої води дозу препарату збільшують на 5-10%.
Під час лікування птиця повинна вживати лише воду з препаратом.
При використанні препарату через систему водопоїння відбувається санація та часткове знешкодження бактеріальних біоплівок водопроводу.
Розчин препарату 0,2% можна застосовувати для санації водопровідної системи, час експозиції — 2 години.
Не застосовувати препарат дві доби перед і після вакцинації птиці, а також одночасно з лужними розчинами.
М’ясо та яйця можна вживати в їжу без обмежень.
У сухому темному, недоступному для дітей місці за температури від +4 до +30 °С.
Після відкриття флакона препарат зберігати герметично закритим й використати протягом 30 днів.
2 роки.
У технологічній схемі вирощування птиці на птахофабриках ветеринарні лікарі обов’язково застосовують вакцини, а за потреби й протимікробні засоби. В останні тижні дорощування птиці, особливо бройлерів, використання антибіотиків, сульфаніламідних та інших препаратів зазвичай обмежують, аби у м’ясі не залишалися продукти їхнього розпаду.
Між тим, у цей період птиця так само вживає контаміновану воду та корми, контактує з підстилкою, обладнанням тощо, формуючи у себе так званий (резервуар збудників інфекцій).
Резервуар збудників інфекцій за сприятливих умов може призвести до спалахів різноманітних захворювань, що завдають значних збитків птахівництву — хвороба Ньюкасла, сальмонельоз, мікотоксикоз, кокцидіоз тощо.
Попередити й вилікувати ці та інші захворювання птиці, зберегти якість її м'яса допоможе розчин для перорального застосування Комбійод від компанії «БРОВАФАРМА», який спеціально розроблений для птахівничої галузі.
ТОП-3 переваги препарату Комбійод:
За фармакологічною класифікацією засіб належить до антидіарейних препаратів та їхніх комбінацій.
Існує три напрямки використання Комбійоду у птахівництві:
Комбійод — це комбінований засіб для перорального застосування. Його безпечність для організму птиці обумовлена безпечністю діючих речовин у його складі.
Препарат містить повідон-йод (200 мг) та селеніт натрію (1,2 мг).
Повідон-йод — це комплекс йоду з полівінілпіролідоном (ПВП), який має бактерицидну, віруліцидну, фунгіцидну, антипротозойну дію.
При поєднанні з ПВП йод втрачає подразнювальну дію, що притаманна його спиртовим розчинам, тому при пероральному застосуванні не ушкоджує слизові шлунка та кишківника.
Повідон-йод не проникає через біологічні бар'єри, тому системна дія йоду не проявляється.
Селен відіграє значну роль в утворенні понад 30 необхідних організму гормонів, ферментів та інших біологічно-активних речовин, стимулює еритроцитопоез, покращує живлення клітин киснем.
Питання знезараження води й систем її подачі та зберігання у птахівництві завжди актуальні. Адже проблему біоплівок і підвищеного рівня бактеріальної забрудненості питної води для птиці доводиться вирішувати весь час.
Біоплівка — це конгломерат водоростей, грибів, плісняви, різноманітних мікроорганізмів (вірусів, бактерій, найпростіших) і продуктів їхньої життєдіяльності, молекули яких прикріплені одна до одної.
Біоплівки шкідливі тим, що:
Використовуючи птиці комбінований засіб Комбійод, враховуйте наступні моменти: