Комплексний антимікробний препарат широкого спектру дії. Окситетрациклін — бактеріостатичний антибіотик. Метронідазол належить до групи 5-нітроімідазолу і має протипротозойними та протимікробними властивостями. Фуразолідон — синтетичний антибактеріальний та протипротозойний засіб, похідна нітрофурану.
Назва препарату | Бровафом |
Артикул | 000001117 |
Штрихкод | 4820012503049 |
Номер РП | AB-01007-01-10 |
Групи препаратів | Антипротозойні, Протипаразитарні, Кокцидіостатики, Антимікробні |
Лікарська форма | Порошок |
Діючи речовини | Метронідазол, Окситетрацикліну гідрохлорид, Фуразолідон |
Види тварин | Собаки, Коти, Хутрові звірі, Лисиці, Голуби |
Застосування | Перорально з кормом |
Призначення | Для лікування ШКТ, Від глистів |
Показання | Гістомоноз; Діарея; Еймеріоз; Ентерит; Кокцидіоз; Сальмонельоз; Трихомоноз |
Замовлення, зроблені після 12:00, відправляються на наступний робочий день.
Вартість доставки оплачує покупець згідно діючих тарифів «Нова Пошта».
Безкоштовна доставка у відділення «Нова Пошта» при замовленні від 1000 грн.
1 г препарату містить:
фуразолідон — 70 мг
окситетрацикліну гідрохлорид — 30 мг
метронідазол — 100 мг
Порошок світло-жовтого кольору, не розчиняється у воді.
Комплексний антимікробний препарат широкого спектру дії.
Окситетрациклін — бактеріостатичний антибіотик. Діє на грампозитивні мікроорганізми — Streptococcus spp., Clostridium spp., Corynеbacterium spp., Erysipelothrix spp., грамнегативні мікроорганізми — Brucella spp., Haemophilus spp., E. coli, Pasteurella spp., Klebsiella spp., Fusobacterium spp., Salmonella spp., найпростіших Protozoa, мікоплазми Mycoplasma spp., рикетсії Rickettsia spp., хламідії Chlamydia. Механізм дії полягає у порушенні синтезу білка та зменшенні проникності цитоплазматичної мембрани бактерій.
Метронідазол належить до групи 5-нітроімідазолу і має протипротозойні та протимікробні властивостї. Механізм його дії полягає в біохімічному відновленні 5-нітрогрупи метронідазолу внутрішньоклітинними транспортними протеїнами анаеробних бактерій і найпростіших. Відновлена 5-нітрогрупа метронідазолу взаємодіє з ДНК мікробної клітини, інгібує синтез її нуклеїнових кислот, що веде до загибелі мікроорганізму. Ефективний проти Trichomonas vaginalis, Gardnerella vaginalis, Giardia intestinalis, Entamoeba histolytica, облігатних анаеробних бактерій Bacteroides spp. — B. fragilis, B. distasonis, B. ovatus, B. thetaiotaomicron, B. vulgatus, Fusobacterium spp., Veillonela spp., деяких грампозитивних бактерій Eubacterium spp., Clostridium spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp.
Фуразолідон — синтетичний антибактеріальний та протипротозойний засіб, похідна нітрофурану. У бактерій порушує процес клітинного дихання, пригнічує біосинтез нуклеїнових кислот, блокує ферментну систему. Залежно від концентрації дає бактеріостатичний або бактерицидний ефект. Активний проти грамнегативних паличок Escherichia сoli, Salmonella spp., Shigella spp., Proteus spp., Klebsiella spp., Citrobacter spp., грампозитивних коків Streptococcus spp., Staphylococcus spp., найпростіших Giardia, Trichomonas. Опірність до фуразолідону розвивається повільно. Активує фагоцитоз, не пригнічує імунну систему.
Окситетрациклін після перорального застосування поступово абсорбується. Максимальна концентрація в крові досягається через 30-60 хвилин і зберігається на терапевтичному рівні протягом 48 годин. Період напіввиведення у собак становить приблизно 4-6 годин. Окситетрациклін проникає практично в усі органи і тканини, але максимальний рівень спостерігається в легенях, печінці, жовчі, репродуктивних органах і нирках. Концентрація в легенях, ШКТ, м’язах та селезінці така сама, як в плазмі крові. Низька концентрація спостерігається у цереброспинальній рідині, вона не досягає терапевтичного рівня. Антибіотик проникає через гематоенцефалічний бар’єр і плаценту. Метаболіти утворює у незначній кількості, виводиться в основному з сечею і жовчю, у лактуючих тварин — з молоком.
Метронідазол після перорального застосування швидко і повністю всмоктується з ШКТ, легко проникає в органи та тканини. Ступінь його розподілу досягає 70-95% маси тіла тварини. Має високу проникну здатність. Досягає бактерицидної концентрації у більшості тканин та рідин організму, включаючи мозок, спинномозкову рідину, порожнини абсцесів, слину, жовч, статеві виділення, амніотичну рідину, проходить гематоенцефалічний і плацентарний бар’єр. Vd у дорослих — приблизно 0,55 л/кг. Cmax в крові залежно від дози становить 6-40 мкг/мл. Час досягнення Cmax — 1-3 години. Зв’язування з білками плазми — 10-20%. Близько 30-60% метронідазолу метаболізується шляхом гідроксилювання, окислення і глюкуронування. Основний метаболіт (2-оксиметронідазол) також має протипротозойні та протимікробні властивості. T1/2 при нормальній функції печінки — 8 годин (6-12 годин). Нирками виводиться 60-80%, у незміненому вигляді — 20%, з калом — 6-15%. Нирковий кліренс — 10,2 мл/хв.
Фуразолідон після перорального застосування погано всмоктується у ШКТ і діє в основному в кишечнику. Після абсорбції швидко розповсюджується у тканинах, включаючи центральну нервову систему. Концентрація в крові наростає паралельно зі зменшенням кількості фуразолідону в кишечнику. Вже за годину після перорального застосування він виявляється в крові, за 2 години його вміст у крові і сечі досягає бактеріостатичної концентрації, яка утримується протягом 12 годин. Не утворює високих концентрацій у крові і тканинах (включаючи нирки), оскільки швидко метаболізується у печінці, перетворюючись на амінопохідну. Виводиться в основному нирками (65 %), частково — із жовчю, досягаючи високих концентрацій у просвіті кишечнику, завдяки чому є ефективним за кишкових інфекцій. За нирковій недостатності препарат акумулюється у крові внаслідок уповільненого виведення.
Лікування та профілактика тварин за захворювань, що спричинені мікроорганізмами і найпростішими, чутливими до діючих речовин препарату:
Не призначати тваринам із підвищеною чутливістю до діючих речовин препарату, ураженнями ЦНС, продуктивним тваринам, самицям у період вагітності та лактації.
Не застосовувати одночасно з ефедрином гідрохлоридом, феноміном, етаноловмісними препаратами.
Препарат дають перорально разом із кормом у таких дозах:
При довготривалому використанні препарату можливе виникнення алергічних реакцій (шкірні висипання, кропивниця, свербіж), гепатита, кристалоурії, патологій крові (лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія).
У сухому, темному місці за температури від +4 до +25 °С.
Суміш з кормом згодовувати тваринам протягом доби!
3 роки.